Partnerzy serwisu:

Rzeszów. Na trasie w kierunku A4 planują tunel

Elżbieta Pałys 05.03.2019

Rzeszów. Na trasie w kierunku A4 planują tunel
Fot. Google Maps
Największe rondo w Rzeszowie – Pobitno – ma być przebudowane. Skrzyżowanie prowadzące ruch m.in. w kierunku autostrady A4 oraz S19 planowane jest jako dwupoziomowe, z tunelem. Ruszył przetarg na opracowania projektowe dla tej inwestycji.
Chodzi o miejsce przecięcia ulic: Lwowskiej, al. Armii Krajowej oraz al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Rzeszowie. Skrzyżowanie na kierunku wschód – zachód (ulica Lwowska) prowadzi z jednej strony ruch w kierunku centrum miasta, z drugiej natomiast stanowi wschodni wylot z miasta.

Na kierunku północ – południe przez rondo przejeżdżają pojazdy zmierzające w kierunku autostrady A4 i S19 (al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego). Wlot do ronda od strony południowej (al. Armii Krajowej) to droga, która służy ruchowi lokalnemu i jednocześnie pełni funkcję obwodnicy.

Skrzyżowanie jest mocno obciążone ruchem. Miasto chce usprawnić przejazd przez to miejsce przebudowując istniejące rondo Pobitno na skrzyżowanie dwupoziomowe.

Szczegółowe rozwiązania będą wypracowane w ramach zlecenia, w sprawie którego właśnie ogłoszono przetarg – chodzi o opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej. Miasto zakłada, że trasa wzdłuż al. Armii Krajowej i al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego zejdzie pod ziemię – będzie poprowadzona w tunelu wybudowanym pod rondem Pobitno.

W ramach przetargu oprócz rozwiązań dla samego skrzyżowania, zaprojektowana będzie także przebudowa dróg krzyżujących się na rondzie w takim zakresie, w jakim jest to niezbędne do realizacji inwestycji, przebudowa lub budowa chodników, ścieżek rowerowych, czy ciągów pieszo-rowerowych.

Na składanie ofert jest czas do 5 kwietnia. Etap projektowania miasto chce zakończyć do 30 listopada tego roku.

Za organizację przetargu, w imieniu miasta, odpowiada Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony