Partner serwisu

Rzeszów otwiera most po dużej rozbudowie

Przemysław Farsewicz 02.12.2021

Rzeszów otwiera most po dużej rozbudowie
fot. UM Rzeszów
Kierowcy zyskali nową przeprawę w Rzeszowie. Drogowcy otworzyli nowy most w ciągu ulicy Siemieńskiego na rzece Przyrwie. Stary i zniszczony most przebudowano, poszerzając drogę do trzech pasów ruchu.
Budowa nowego mostu była częścią przebudowy całego układu drogowego pomiędzy ulicą generała Maczka, a ulicą Piłsudskiego w okolicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. Inwestycja zakłada poszerzenie do trzech pasów ulicy Siemieńskiego, przebudowę mostu w ciągu tej samej ulicy, rozbudowę układu komunikacyjnego w okolicach ulicy Fredry. Z tego względu trzeba było wybudować także nowy most na rzece Przyrwa.

Jak podkreślają drogowcy, stary obiekt był zbyt wąski, aby zmieścić na nim dodatkowy, trzeci pas. Wraz z mostem firma Strabag, która przebudowuje drogi, odda do użytkowania także fragment ulicy Siemieńskiego, pomiędzy ul. gen. Maczka a Kosynierów. Na tym odcinku gotowa jest już nowa jezdnia, chodniki i ścieżka rowerowa.

Wcześniej budowę wizytował w środę prezydent miasta Konrad Fijołek. – Cieszę się, że prace w tym rejonie postępują bez zakłóceń. Chcemy je zakończyć jak najszybciej, aby usprawnić ruch w tej okolicy. Otwarcie nowego mostu to zakończenie ważnego etapu inwestycji. Dzięki niemu mieszkańcom osiedla 1000-lecia będzie łatwiej dojechać do domów – mówił Fijołek.

Budowa będzie kontynuowana na pozostałym odcinku – od ul. Kosynierów, po wiadukt kolejowy w rejonie ul. Batorego, stąd przez ul. Styki i Śniadeckich w rejon ZUS, gdzie powstanie rondo. Przebudowane będą ulice: Głowackiego, Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego. Cały układ drogowy na tym odcinku ma powstać do jesieni przyszłego roku. Koszt inwestycji to około 50 mln zł.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony