Partnerzy serwisu:

Rzeszów ponawia postępowanie w sprawie miejsc ważenia pojazdów

ep. 08.10.2019

Rzeszów ponawia postępowanie w sprawie miejsc ważenia pojazdów
Fot. Google Maps
Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie chce rozbudować system dynamicznego ważenia pojazdów. Szuka wykonawcy, który je zaprojektuje, a następnie wybuduje.
Chodzi o system ważenia pojazdów w trzech lokalizacjach oraz budowę stanowisk pomiarowych w pięciu miejscach na terenie miasta.

Stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów w ruchu miałyby powstać na al. Sikorskiego (150 m przed istniejącą tablicą o zmiennej treści), na łączniku drogi ekspresowej S19 z drogą krajową nr 97 przed rondem Jacka Kuronia w stronę miasta oraz na łączniku drogi ekspresowej S19 (Trasa Południowa) na kierunku do miasta.

Dodatkowo zaplanowano budowę stanowisk, gdzie będzie można zalegalizować pomiar wykonany przez wagę preselekcyjną. Zaplanowano je na ulicach: Lubelskiej (przed skrzyżowaniem z ul. Krogulskiego), Warszawskiej (przed skrzyżowaniem z ul. Staromiejską), Krakowskiej (przy istniejącym cmentarzu), al. Sikorskiego (pomiędzy skrzyżowaniem pomiędzy ul. Robotniczą a ul. Łukasiewicza) oraz na łączniku S19 (Trasa Południowa) do miasta, przed skrzyżowaniem z ul. Przemysłową.

Ponadto plany MZD obejmują rozbudowę funkcjonalności istniejących wag preselekcyjnych tak by możliwe było wykrywanie przez system przekroczeń wysokości (w pięciu lokalizacjach) oraz przejazdu pojazdów na przeciwległy pas (na Lwowskiej i Krakowskiej).

Na wykonanie zadania będzie 17 miesięcy. O wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będą: cena – 60 % oraz doświadczenie kierownika ds. ITS – 40%.

W poprzednim, unieważnionym przetargu zamawiający nie otrzymał żadnych ofert.

Celem planowanej inwestycji jest ochrona dróg przed przeciążonymi pojazdami. Prewencja pozwoli wyeliminować je z ruchu, co powinno przełożyć się na ochronę nawierzchni przed przyspieszoną degradacją oraz poprawić warunki bezpieczeństwa na drogach.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony