Partner serwisu

Rzeszów. Startuje rozbudowa ul. Warszawskiej

Przemysław Farsewicz 27.07.2022

Rzeszów. Startuje rozbudowa ul. Warszawskiej
fot. Google Maps
Rozbudowany do czterech pasów ruchu zostanie odcinek o długości prawie kilometra, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy miasta. Droga ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce.
Rzeszów podpisał umowę na rozbudowę ul. Warszawskiej. Wartość robót to 33,4 mln zł. Zrealizuje je firma Strabag.

– Rozpoczynamy budowę drogi, która poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy między Rzeszowem a autostradowym węzłem A4 Rzeszów Północ. W ten sposób nasze miasto zostanie wpięte w drogowy system krajowy, a nawet europejski, bo przecież autostrada A4 jest częścią szlaku międzynarodowego – przekazał Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przebudowa obejmie około kilometrowy odcinek (939 metrów) ulicy Warszawskiej, a także dochodzące do niej jezdnie i skrzyżowania w tym rejonie – z ul. Łowiecką, ul. Bażantową i ul. Myśliwską. Na tym fragmencie ulica główna zostanie rozbudowana do dwóch jezdni o szerokości 7 metrów każda, na których będzie po dwa pasy ruchu. Powstaną tu także ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 metra, nowe chodniki, cztery zatoki autobusowe i oświetlenie, przebudowane zostaną sieci podziemne.

Zadaniem wykonawcy będzie ponadto budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Myśliwską. Zmodernizowany zostanie przejazd kolejowo-drogowy przez biegnącą obok linię Rzeszów-Ocice i montaż ekranów akustycznych.

Termin realizacji prac określono na 16 miesięcy. Inwestorem rozbudowy drogi jest Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. W przedsięwzięciu finansowo uczestniczy także miasto Rzeszów, gdyż część trasy przebiega przez osiedle Pogwizdów Nowy. Stolica województwa przekazała 12 mln zł na roboty.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony