Partnerzy serwisu:

Rzońca: Polski transport odnosi ogromny sukces w Europie

Leonard Dolecki 13.03.2019

Rzońca: Polski transport odnosi ogromny sukces w Europie
fot. Ptak Expo
Dziś, 13 marca, w Warszawie rozpoczęły się III Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki – MT TSL i IV Międzynarodowe Targi Transportu Publicznego – Warsaw Bus. – Musimy umacniać naszą „rodzinę transportową” – podkreślał podczas otwarcia Targów Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.
– Obecnie dzieje się bardzo wiele. Należy jednak zachować spokój. Polski transport odnosi ogromny sukces w Europie. Ten sukces jest zasługą całego polskiego biznesu – powiedział Bogdan Rzońca, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury.

Poseł PiS jako jedną z najważniejszych kwestii w polskim transporcie podawał likwidację wykluczenia transportowego. – Chcemy dotrzeć do wiosek, do gmin, gdzie nie dojeżdża żaden transport. To hańba, że do tego dopuściliśmy i chcemy to zmienić. Dlatego w tej chwili przygotowujemy projekt likwidacji wykluczenia transportowego. Przeprowadzimy tę ustawę bardzo szybko – mówił Rzońca.

– Operacje transportowe mogą tylko rosnąć wraz z rozwojem gospodarki. A ta gospodarka będzie rosnąć razem z nimi. Transport wpływa na każdy sektor naszego kraju. Jest bardzo ważny nie tylko dla PKB, ale także dla środowiska i jakości naszego życia – mówił Bogusław Liberadzki.

– Polscy przewoźnicy są potęgą w Europie. My poprawiamy jakość świadczonych usług transportowych, m.in. przez prowadzenie kontroli. Dzięki nim poprawił się przede wszystkim stan techniczny pojazdów, przez to na polskich drogach widzimy coraz nowszy tabor – powiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Wydarzenie odbywa się w Warsaw Ptak Expo w dniach 13-15 marca. Na targach obecnych będzie ponad 130 wystawców. W tym wiele firm logistycznych, transportowych oraz producenci taboru autobusowego oraz samochodów ciężarowych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony