Partnerzy serwisu:

S1 Pyrzowice – Podwarpie za 107 mln zł. Drugi przetarg rozstrzygnięty

Elżbieta Pałys 16.07.2018

S1 Pyrzowice – Podwarpie za 107 mln zł. Drugi przetarg rozstrzygnięty
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach rozstrzygnęła przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 Pyrzowice – Podwarpie. Wybrano propozycję konsorcjum na czele z firmą Banimex.
Chodzi o budowę odcinka długości 9,7 km odcinka drogi ekspresowej S1 Pyrzowice – Podwarpie. To tzw. III etap z wyłączeniem odcinka I w. Pyrzowice – w. Lotnisko.Wyświetl większą mapę

Za najkorzystniejszą wybrano ofertę konsorcjum Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex, Azi-Bud i Duna Aszfalt Út-és Mélyépitō Kft. Jest warta 107,2 mln zł, a wykonawca zadeklarował wykonanie zadania w ciągu 20 miesięcy. Przetarg jest realizowany w formule buduj.

Realizacją zamówienia było zainteresowanych 16 wykonawców, wszyscy zaproponowali ceny mieszczące się w budżecie zamawiającego określonym na 158 mln zł. Wybrana propozycja była najtańsza. Oferta najdroższa była warta 157,9 mln zł.
Podpisanie umowy z wykonawcą będzie możliwe, przy braku odwołań, po zakończeniu kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Najkorzystniejszą ofertę na to zadanie GDDKiA w Katowicach wybiera już drugi raz. Pierwszy przetarg, który trwał ponad dwa lata, został unieważniony w styczniu tego roku. Wybrany wykonawca – Mostostal Warszawa – który wiosną 2017 roku złożył ofertę wartą 76,8 mln zł odmówił podpisania umowy. Do przystąpienia do kontraktu nie byli już wówczas gotowi także pozostali wykonawcy, którzy złożyli oferty. Postępowanie zostało ponowione.

Także w pierwszym postępowaniu GDDKiA miała 16 oferentów. Ceny, przy budżecie określonym na 161,255 mln zł wahały się od 76,8 mln zł (Mostostal Warszawa) do 117,8 mln zł (Trakcja PRKiI). Wśród oferentów w unieważnionym postępowaniu nie było wybranego teraz wykonawcy.

Droga S1 Pyrzowice – Podwarpie ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Szerokość pasa jezdni to 3,5 m, Pas awaryjny będzie miał 2,5 m.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony