Partner serwisu

S1 z Mysłowic do Sosnowca będzie rozbudowana

Redakcja/inf. pras. 23.03.2021

S1 z Mysłowic do Sosnowca będzie rozbudowana
fot. Google Maps
Jeszcze w pierwszym półroczu ma być ogłoszony przetarg na dokumentację projektową dla drogi ekspresowej S1 Mysłowice – Sosnowiec. Program inwestycji dla tego zadania jest już uzgodniony.
Jak podała GDDKiA, przygotowanie inwestycji planowane jest do 2023 roku, natomiast roboty budowlane na lata 2024-2025.

Odcinek, o którym mowa liczy 5,85. W jego ciągu znajduje się węzeł ul. Lenartowicza w Sosnowcu. Planowana budowa i przebudowa skrzyżowań i łącznic drogi S1 z ul. Lenartowicza na skrzyżowania o ruchu okrężnym ma wpłynąć na poprawę płynności ruchu i bezpieczeństwo użytkowników drogi.

Przepustowość trasy ma się zwiększyć dzięki przeprojektowaniu konstrukcji drogi do obciążenia 11,5 t/oś oraz dostosowaniu geometrii drogi do obowiązujących parametrów technicznych drogi ekspresowej.

W ramach inwestycji planowane są m.in. przebudowa konstrukcji drogi, przebudowa i rozbudowa korpusu drogi, systemu odwodnienia i urządzeń ochrony środowiska. Przebudowanych ma być siedem wiaduktów, dwa mosty i cztery przepusty.

W planie jest podłączenie istniejącej stacji paliw zlokalizowanej po zachodniej stronie S1, przed węzłem drogi ekspresowej z ul. Lenartowicza, poprzez budowę MOP kategorii I.

Realizacja tej inwestycji przez GDDKiA umożliwi miastu budowę węzła Klimontów , który obsłuży tereny przemysłowe oraz odciąży układ lokalny od ruchu tranzytowego.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony