Partnerzy serwisu:

S10 – wschodni wylot ze Szczecina czeka na decyzję środowiskową

ep. 05.11.2020

S10 – wschodni wylot ze Szczecina czeka na decyzję środowiskową
fot. Gogole Maps
Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wpłynął już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka drogi ekspresowej S10 Szczecin Kijewo – Zdunowo. To droga, która wyprowadza w stronę wschodnią ruch ze stolicy województwa zachodniopomorskiego.
Decyzja wskaże wariant przebiegu tej drogi o długości ok 4,5 km.

Dokumentację na potrzeby decyzji środowiskowej dla tego odcinka wykonała firma Transprojekt Gdański, a umowa została zawarta w marcu 2018 r. Jak informuje GDDKiA w Szczecinie, po uzyskaniu decyzji środowiskowej wykona również elementy koncepcji programowej i przeprowadzi badania podłoża. Dokumentacja ta ma być gotowa do końca przyszłego roku. Potem zostanie ogłoszony przetarg w trybie zaprojektuj i wybuduj, ale to dopiero po uzyskaniu decyzji o finansowaniu odcinka. Według planów, realizacja ma nastąpić w latach 2022-2026.

Odcinek S10 Szczecin Kijewo – Zdunowo to wylot ze Szczecina w kierunku wschodnim. Droga ominie Szczecin Płonię i skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 119 w kierunku Pyrzyc.

Omawiany fragment rozpoczyna się na węźle Szczecin Kijewo będącego połączeniem autostrady A6 i drogi ekspresowej S10. Obecnie trwa rozbudowa tego węzła – po zerwaniu umowy z Energopolem Szczecin rozbudowa jest kontynuowana w podziale na 3 etapy.

Droga będzie prowadzić w kierunku wschodnim w obecnym śladzie DK-10, odchodząc od niego w rejonie stacji paliw, omijając od północy Płonię. W istniejący przebieg DK-10 włączy się za granicą Szczecina.

Nowa trasa wyprowadzi ruch tranzytowy ze wschodnich przedmieść Szczecina.

Obecnie na terenie województwa zachodniopomorskiego w ciągu drogi ekspresowej S10 realizowana jest także obwodnica Wałcza (kontynuacja po kontrakcie Energopolu Szczecin) oraz druga jezdnia obwodnica Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony