Partner serwisu

S10 Bydgoszcz-Wyrzysk. Decyzja środowiskowa będzie jeszcze we wrześniu?

Grzegorz Rekiel 19.09.2022

S10 Bydgoszcz-Wyrzysk. Decyzja środowiskowa będzie jeszcze we wrześniu?
fot. Google Maps
Jeszcze we wrześniu RDOŚ w Bydgoszczy może wydać decyzję środowiskową dla planowanej budowy 40-kilometrowego odcinka S10 Wyrzysk-Bydgoszcz.
Wniosek o jej wydanie w czerwcu 2021 roku złożyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jan Szopiński, poseł Lewicy zauważył, że postępowanie w tej sprawie trwa już od ponad roku, dlatego zasugerował ministerstwu infrastruktury „wsparcie działań o wydanie decyzji środowiskowej przez RDOŚ w możliwie najkrótszym terminie w ramach nadzoru rządowego nad inwestycją”. Przypomniał, że bez decyzji nie mogą być kontynuowane prace związane z wykonaniem koncepcji programowej oraz innej dokumentacji.

Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, przyznał, że zgodnie z kodeksem postępowania, sprawa powinna być załatwiona w ciągu dwóch miesięcy, ale do tego terminu nie wlicza się „czasu związanego z opiniami, uzgodnieniami oraz opóźnieniami spowodowanymi z przyczyn niezależnych od organu”. – W rezultacie decyzja może nie zostać wydana w ciągu dwóch miesięcy, a termin na jej wydanie zostaje przesunięty, o czym organ informuje podając przyczynę zwłoki i wskazuje nowy termin na załatwienie sprawy. Zgodnie z niedawnym obwieszczeniem sprawa ma zostać załatwiona do 26 września (o ile nie będzie kolejnej zmiany – aut.) – poinformował urzędnik.

Weber dodał, że resort infrastruktury nie może się przychylić do prośby o „wsparcie działań o wydanie decyzji środowiskowej przez RDOŚ w możliwie najkrótszym terminie”, ponieważ instytucja nie jest podlega Ministerstwu Infrastruktury. – Podlega zaś Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska, ten zaś jest centralnym organem administracji rządowej, nadzorowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska – wyjaśnił Weber.

Przypomnijmy, że fragment S10 Bydgoszcz-Wyrzysk ma przebiegać przez teren czterech gmin: Wyrzysk, Sadki, Nakło nad Notecią i Sicienko. Taki wariant został zawarty we wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Od wschodu S10 połączy się z istniejącym węzłem Bydgoszcz Zachód, następnie przebiegnie północną stroną DK10 i zakończy swój bieg, łącząc się z obwodnicą Wyrzyska na granicy woj. kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony