Partner serwisu

S10 Stargard – Piła w przygotowaniach. Przetarg na koncepcję

ep. 05.08.2021

S10 Stargard – Piła w przygotowaniach. Przetarg na koncepcję
Fot. Google Maps
W ślad za wydaną decyzją środowiskową ruszył przetarg na opracowanie koncepcji dla ponad 100 km drogi ekspresowej S10 w województwie zachodniopomorskim. Mowa o trasie pomiędzy Stargardem i Piłą. Realizacja planowana jest w podziale na 5 zadań.
Ogłoszony przetarg obejmuje opracowanie koncepcji programowej wraz z badaniami podłoża dla drogi ekspresowej S10 Stargard – Piła. Długość tego odcinka to 108 km.

W lipcu została wydana decyzja środowiskowa dla tej trasy. Dokument ten zatwierdził jej ostateczny przebieg.


Koncepcja programowa uszczegółowi rozwiązania projektowe zawarte w decyzji. Na tym etapie będzie jeszcze wariantowo analizowany układ węzłów drogowych. W ramach prac przygotowawczych, na całym przebiegu drogi, zostaną wykonane badania podłoża (sondowania, wiercenia i tomografia elektrooporowa), które będą podstawą szczegółowych rozwiązań projektowych – chodzi m.in. o potrzeby w zakresie wzmocnienia podłoża.

Zamawiana dokumentacja ma powstać w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy. Będzie realizowana w podziale na 5 części odpowiadających odcinkom realizacyjnym. Będą to: Stargard Szczeciński Wschód (bez węzła) – Recz, Recz (bez węzła) - Łowicz Wałecki, Łowicz Wałecki (bez węzła) - węzeł Mirosławiec, Mirosławiec (bez węzła) - Wałcz Zachód (bez węzła), Wałcz, węzeł „Witankowo" (bez węzła) - węzeł Piła Północ.

Na oferty od projektantów GDDKiA czeka do 29 września. 

Trasa, o której mowa połączy obwodnicę Stargardu z drogą nr 11 w pobliżu Piły i istniejącą obwodnicą Wałcza. Planowana S10 będzie dwujezdniową drogą ekspresową z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Ominie miejscowości, przez które przebiega obecna droga krajowa nr 10.

Na trasie przewidziano budowę jedenastu węzłów drogowych, pięciu par Miejsc Obsługi Podróżnych i dwa obwody utrzymania drogi.

Do tej pory w ramach budowy S10, która połączy Szczecin przez Piłę, Bydgoszcz i Toruń z aglomeracją warszawską w woj. zachodniopomorskim powstał odcinek łączący Szczecin i Stargard wraz z obwodnicą Stargardu oraz obwodnica Wałcza.

Odcinki tej trasy powstały również w rejonie Bydgoszczy w województwie kujawsko-pomorskim. Obecnie trwają przetargi na projekt i budowę trasy S10 łączącej Bydgoszcz i Toruń.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony