Partnerzy serwisu:

Wielkopolska S11 już po konsultacjach. Jest 8 tys. uwag

Redakcja 28.05.2019

Wielkopolska S11 już po konsultacjach. Jest 8 tys. uwag
Fot. Google Maps
Poznańska GDDKiA zakończyła spotkania informacyjne z mieszkańcami gmin, przez które będzie biegła przyszła droga ekspresowa S11. Chodzi o ok. 300 km trasy na terenie Wielkopolski.
Mowa o planowanych odcinkach: Szczecinek (to jeszcze woj. zachodniopomorskie) – Piła, Ujście – Oborniki, Oborniki – Poznań (wraz z obwodnicą Obornik), Kórnik – Ostrów Wielkopolski oraz Ostrów Wielkopolski – Kępno.

Podczas spotkań z mieszkańcami przedstawione zostały rozpatrywane warianty przebiegu drogi, położenie węzłów oraz projektowaną obsługę komunikacyjną terenu przyległego.

Jak informuje Alina Cieślak, rzecznik prasowa GDDKiA w Poznaniu, mieszkańcy otrzymali ankiety, za pomocą których mogli wyrazić swoje opinie na temat preferencji dotyczących przebiegu drogi. Mogli także zgłosić uwagi i wnioski dotyczące proponowanych rozwiązań projektowych.

Efektem 22 spotkań jest ponad 8 tys. ankiet i petycji, które już zostały złożone do inwestora. Uwagi mieszkańców ciągle spływają.

– Po otrzymaniu wszystkich ankiet i na ich podstawie, zostanie opracowany raport ze spotkań informacyjnych, który będzie przedstawiał preferencje społeczeństwa dla przebiegu inwestycji w poszczególnych gminach, jak również będzie zawierał postulaty i wnioski zgłaszane przez mieszkańców – informuje Alina Cieślak. – Do wszystkich wniosków społecznych w raporcie znajdzie się odniesienie projektanta i inwestora wraz z informacją o możliwości ich uwzględnienia w procesie projektowym lub uzasadnieniem braku takiej możliwości – dodaje.

Potem, w końcowej fazie etapu Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ), wyniki ankiet zostaną uwzględnione w analizie wielokryterialnej (kryterium społeczne). Analiza ta uszereguje procedowane warianty drogi ekspresowej S11 z uwzględnieniem kryteriów technicznych, społecznych, środowiskowych, ekonomicznych oraz związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego (BRD).

W końcowej fazie wybrany zostanie preferowany wariant przebiegu drogi – zostanie wybrany podczas posiedzenia Zespołu i Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych z udziałem m.in. władz samorządowych. Wariant preferowany zostanie wskazany we wniosku o wydanie decyzji środowiskowej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony