Partner serwisu

S11. Kolejny obiekt na obwodnicy Olesna gotowy

Redakcja 02.02.2023

S11. Kolejny obiekt na obwodnicy Olesna gotowy
fot. GDDKiA
Od 1 lutego kierowcy będą mogli korzystać z kolejnego obiektu wybudowanego w ramach obwodnicy Olesna. To wiadukt drogowy na trasie Borki Małe – Sowczyce. Obwodnica w ciągu S11 pojedziemy jeszcze w tym roku.
Mimo trwającej oficjalnie przerwy zimowej na budowach, wykonawcy, na ile pozwalają na to warunki drogowe, realizują roboty drogowe. Tak też jest na obwodnicy Olesna w ciągu S11. Jak podała GDDKiA, wykonawca finalizuje roboty ziemne w zakresie wykopów, nasypów oraz wzmocnienia podłoża w ciągu trasy głównej oraz dróg poprzecznych. Na znacznym odcinku trasy głównej ułożono warstwę podbudowy bitumicznej, a na części obiektów prowadzone są prace wykończeniowe. Od środy 1 lutego do dyspozycji kierowców dostępny jest wiadukt drogowy na trasie Borki Małe – Sowczyce.Wyświetl większą mapę

Obwodnica Olesna w ciągu S11 będzie miała 25 km długości. Powstaje jako droga dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Zaczyna się na istniejącej drodze krajowej nr 11 w pobliżu Kolonii Ciarka w ramach tymczasowego ronda łączącego istniejącą DK11 z S11, a kończy na granicy woj. opolskiego i śląskiego, w pobliżu miejscowości Łomnica.

Obecnie trasa jest wykonana w ok. 80 proc.

W pobliżu budowy została wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Za miejscowością Łomnica w kierunku granicy z woj. śląskim w ciągu DK-11 wprowadzony został by-pass o długości około 2 km. Kierowcy z DK-11 są kierowani na nowy przebieg drogi, następnie poprzez tymczasowy łącznik wjeżdżają na odcinek nowo wybudowanej drogi ekspresowej S11 i dalej są kierowani na rondo łączące drogę ekspresową S11 ze starym przebiegiem DK-11.

Zmiana został wprowadzona po to, żeby możliwe było wykonanie nowego przebiegu DK-11 nad drogą ekspresową S11 wraz z budową wiaduktu oraz wykonaniem wykopu w miejscu projektowanej drogi S11. Utrudnienia potrwają do II kwartału br. – informuje GDDKiA. Droga ma być natomiast gotowa w III kwartale.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Mirbud i Kobylarnia.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony