Partnerzy serwisu:

S11 Koszalin – Bobolice w realizacji. Wszystkie umowy podpisane

inf. pras. 04.03.2020

S11 Koszalin – Bobolice w realizacji. Wszystkie umowy podpisane
fot. Google Maps
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała 4 marca 2020 r. umowy na zaprojektowanie i budowę odcinków drogi ekspresowej S11 Koszalin – Zegrze Pomorskie o długości 16,8 km oraz Kłanino – Bobolice o długości 11,6 km. Wcześniej, 7 lutego 2020 r. została podpisana umowa na realizację odcinka Zegrze Pomorskie – Kłanino o długości 19,3 km.
– Budujemy spójny system komunikacyjny naszego kraju. Zyskują na tym poszczególne regiony. Jeszcze nigdy w woj. zachodniopomorskim nie toczyło się tak wiele inwestycji drogowych – zarówno na drogach krajowych, jak i na drogach samorządowych dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Niedawno otworzyliśmy drogę ekspresową S6 między Szczecinem a Koszalinem. Dzisiaj rusza realizacja drogi ekspresowej S11 na południe od Koszalina. Kolejne odcinki dróg w przygotowaniu – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

Ukończenie S11 od Koszalina do Bobolic o długości 47,7 km jest planowane w 2023 r. W ramach tej trasy powstanie 5 węzłów drogowych, 2 pary MOP i 38 obiektów mostowych.

– S11 to bardzo ważna trasa, na którą od wielu lat czekali mieszkańcy regionu i turyści. Droga połączy Pomorze Środkowe z Wielkopolską i Śląskiem i przyczyni się do rozwoju gospodarczego północno–zachodniej Polski. S11 to kolejny przykład pokazujący, że obecny rząd dotrzymuje słowa – powiedział podczas podpisania umów wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Realizacja w formule projektuj i buduj

Wykonawcy zadań mają 17 miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Roboty budowlane potrwają 19 miesięcy. Z czasu realizacji robót budowlanych wyłączane są okresy zimowe. Rozpoczęcie prac budowlanych powinno rozpocząć się w III kwartale 2021 r.

S11 Koszalin – Zegrze Pomorskie

Kontrakt o wartości 579,8 mln zł zrealizuje firma Budimex SA.

Odcinek rozpocznie się od węzła drogowego Koszalin Zachód, który powstał częściowo w ramach realizacji obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu S6. Węzeł ten zostanie rozbudowany o południową część wraz z wiaduktem nad ul. Szczecińską. Trasa będzie przebiegała w kierunku południowym. W rejonie miejscowości Niekłonice będzie zlokalizowany MOP kategorii II (stacja paliw i restauracja). Na południe od miejscowości Niedalino, na skrzyżowaniu S11 z drogą wojewódzką nr 167 powstanie węzeł drogowy Zegrze Pomorskie. W ramach inwestycji przewidziano budowę 15 obiektów mostowych.

S11 Kłanino – Bobolice

Kontrakt o wartości 450 mln zł zrealizuje konsorcjum firm Kobylarnia SA i Mirbud SA.

Odcinek rozpocznie się na południe od węzła Kłanino. Trasa będzie biegła dalej po wschodniej stronie obecnej DK11. Na przecięciu z DW169 został zaplanowany węzeł drogowy Głodowa. Następnie S11 ominie od wschodu Bobolice, gdzie na przecięciu z DW171 powstanie węzeł Bobolice wraz z łącznikiem do obecnej DK11. Przy węźle Bobolice powstanie obwód utrzymania drogi ekspresowej. Łącznie w tramach inwestycji powstanie 10 obiektów mostowych.

S11 w realizacji

Dotychczas w ciągu drogi ekspresowej S11 były realizowane głównie obwodnice miejscowości. Kierowcy mogą już korzystać z obwodnic Poznania, Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego i Szczecinka, trwa budowa obwodnic Olesna i Kępna.

Trasa S11 biegnie przez województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony