Partner serwisu

S11 obwodnica Olesna: znamy stan zaawansowania prac

GR 05.10.2022

arrow
arrow
S11 obwodnica Olesna: znamy stan zaawansowania prac
fot. GDDKiA Opole
S11 obwodnica Olesna: znamy stan zaawansowania prac
S11 obwodnica Olesna: znamy stan zaawansowania prac
Dobiegają końca roboty ziemne przy wykopach, a na węźle Olesno wykonawca finalizuje układanie warstw konstrukcyjnych – na 70 % został oszacowany stan zaawansowania prac przy budowie obwodnicy Olesna (województwo opolskie) w ciągu S11.
25-kilometrowa trasa będzie mieć swój początek na istniejącej drodze krajowej nr 11 w pobliżu Kolonii Ciarka, a koniec zostanie zlokalizowany na granicy województw opolskiego i śląskiego, w pobliżu miejscowości Łomnica. Kierowcy będą mieć do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy w każdym kierunku.

Stanem zaawansowania prac pochwaliła się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wynosi on około 70 %. – Finalizowane są roboty ziemne przy wykopach, nasypach oraz przy wzmacnianiu podłoża w ciągu trasy głównej oraz dróg poprzecznych. Kontynuowane są prace związane z układaniem warstw konstrukcyjnych jezdni. Warstwa podbudowy z kruszywa jest już widoczna na znacznym odcinku trasy głównej – relacjonują przedstawiciele instytucji i dodają, że trwa układanie warstw bitumicznych (podbudowy zasadniczej i warstwy wiążącej). Prowadzone są prace na 24 mostach, na niektórych zbliżają się do końca.

GDDKiA przypomina, że na początku września oddany do użytku został wiadukt na węźle Olesno, wybudowany w ciągu drogi wojewódzkiej nr 487 prowadzącej do Byczyny. Na samym węźle wykonawca kończy układanie warstw konstrukcyjnych.

Wszystko ma być gotowe w drugim kwartale 2023 roku. Nowa trasa ma zapewnić komfort ruchu, tworząc „nowoczesne połączenie dla województw wielkopolskiego, opolskiego i śląskiego”. – Realizacja inwestycji umożliwi również skomunikowanie z terenami inwestycyjnymi, wpływając na aktywizację gospodarczą terenów zlokalizowanych w sąsiedztwie S11 – zapowiadają urzędnicy.

Całkowita wartość zadania, łącznie z wykupem gruntów oraz sprawowaniem tzw. nadzorów autorskich wynosi prawie 768 milionów złotych. Około 411 mln zł wynosi dofinansowanie ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony