Partner serwisu

S11 Ostrów – Kępno czeka na decyzję środowiskową

ep. 06.06.2021

S11 Ostrów – Kępno czeka na decyzję środowiskową
fot. Google Maps
Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu wpłynął już wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla drogi ekspresowej S11 Ostrów Wielkopolski – Kępno. To ten dokument zatwierdzi ostateczny przebieg tej trasy.
Inwestor spodziewa się, że decyzja zostanie wydana w I kwartale 2022 r. Otworzy ona możliwość realizacji kolejnych etapów inwestycji.

Po uzyskaniu decyzji środowiskowej zlecone zostanie opracowanie koncepcji programowej, która uszczegółowi rozwiązania projektowe dla zatwierdzonego wariantu przebiegu S11. Będzie to ostatni etap prac studialnych, po zakończeniu którego można będzie rozpocząć etap opracowania projektu budowlanego. Następnie zostanie złożony wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz realizacja drogi w terenie. 

– Postępowanie przetargowe na realizację zadania w systemie projektuj i buduj planujemy ogłosić w II połowa 2023 r. Roboty realizowane będą w latach 2025- 2027 – poinformowała GDDKiA. 

Budowa drogi ekspresowej S11 Ostrów Wielkopolski – Kępno  została ujęta w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 (z perspektywą do 2025 r.). 

Droga stanowi fragment trasy łączącej Katowice z Poznaniem, jest również elementem ważnego w skali kraju połączenia drogowego, także o znaczeniu obronnym – trasa umożliwia dojazd z Poznania na środkowe wybrzeże Bałtyku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony