Partner serwisu

S11 Zegrze Pomorskie – Kłanino sporo za półmetkiem

ep. 25.08.2022

arrow
arrow
S11 Zegrze Pomorskie – Kłanino sporo za półmetkiem
fot. GDDKiA
S11 Zegrze Pomorskie – Kłanino sporo za półmetkiem
S11 Zegrze Pomorskie – Kłanino sporo za półmetkiem
S11 Zegrze Pomorskie – Kłanino sporo za półmetkiem
Zaawansowanie prac na budowie drogi ekspresowej S11 Zegrze Pomorskie – Kłanino wynosi ok. 60 proc. Odcinek o długości ponad 19 km wykonuje Mostostal Warszawa.
Umowa na tę inwestycję została zawarta w lutym 2020 roku i miał wartość 478,3 mln zł. Zgodnie z kontraktem finał powinien nastąpić w IV kwartale 2023 roku.

Zaawansowanie prac przekroczyło już 60 proc. – Nasze prace odbywają się zgodnie z harmonogramem. Zgrany zespół naszej budowy dobrze radzi sobie z pojawiającymi się wyzwaniami – informował niedawno Bartłomiej Serwatka, dyrektor kontraktu.

Z informacji przekazanej przez wykonawcę w sierpniu wynikało, że do finału zbliżają się roboty ziemne. Do wykonania zostały kopanie rowów i skarpowanie nasypów, a w dalszej kolejności zahumusowanie. Na kontrakcie prowadzone były prace przy wykonywaniu konstrukcji nawierzchni, podbudowy pomocnicze z mieszanki związanej cementem C5/6 na trasie głównej zostały wykonane w ponad 70 proc. za półmetkiem są już także podbudowy zasadnicze z kruszywa łamanego. 

Do początku sierpnia podbudowy bitumiczne na trasie głównej wykonane były w 43 proc., a warstwy wiążące w około 40 proc. Zaawansowane są także prace na wszystkich obiektach mostowych, a przejścia dla małych zwierząt są w końcowych etapach realizacji.

Odcinek S11 Zegrze Pomorskie – Kłanino to jeden z trzech fragmentów trasy między Koszalinem a Bobolicami. Trasa zaczyna się za węzłem Zegrze Pomorskie (realizowanym w ramach sąsiedniego odcinka). Dalej droga biegnie w kierunku wschodnim, głównie przez tereny leśne. Następnie trasa przechodzi na południe od lotniska w Zegrzu Pomorskim. W rejonie miejscowości Dargiń zaplanowano MOP.

W rejonie miejscowości Kłanino droga zbliży się do obecnej drogi krajowej nr 11, gdzie powstanie węzeł rozpoczynający kolejny odcinek.

W ramach kontraktu powstaje dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku.

Intensywne prace trwają także na pozostałych dwóch odcinkach: Koszalin – Zegrze Pomorskie – wykonawca Budimex oraz Kłanino (węzeł Koszalin Południe) – Bobolice – wykonawca Kobylarnia i Mirbud. W sumie trzy odcinki to 48 km drogi ekspresowej, które mają być wykonane w 2023 roku. Jak informowała niedawno GDDKiA, na całej inwestycji pracuje ponad 1000 pracowników oraz 500 jednostek sprzętu.

Droga ekspresowa S11 połączy w przyszłości Kołobrzeg i Koszalin, przez Poznań z aglomeracją górnośląską.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony