Partner serwisu

S17 do Hrebennego. Dwa odcinki dla Budimeksu jeden dla Kolin

ep. 24.08.2022

S17 do Hrebennego. Dwa odcinki dla Budimeksu jeden dla Kolin
fot. Google Maps
GDDKiA rozstrzygnęła przetargi na trzy odcinki S17 Piaski – Hrebenne. To pierwsze postępowanie, w którym otwarto oferty po wybuchu wojny w Ukrainie. Dla dwóch odcinków najkorzystniejszy jest Budimex, dla trzeciego turecki Kolin.
Te przetargi zostały ogłoszone jeszcze przed końcem ubiegłego roku. Otwarcie ofert jednak trochę się przedłużyło – koperty z propozycjami cenowymi miały być otwierane krótko po wybuchu wojny w Ukrainie. Żeby uniknąć dokonywania wycen w bardzo niestabilnym otoczeniu rynkowym, inwestor – w zgodzie zresztą z wolą wykonawców – oddalił termin składania ofert.

Ostatecznie oferty otwarto je pod koniec kwietnia. Mowa o blisko 50 m drogi między Zamościem a Hrebennem w podziale na trzy odcinki realizacyjne.

Dla odcinka Zamość Wschód – Zamość Południe spośród 9 ofert wybrano Budimex, który wycenił prace na 440,6 mln zł. To jedyna oferta mieszcząca siew budżecie inwestora skalkulowanym na 450 mln zł.

Kolejny fragment, zgodnie z rozstrzygnięciem, ma budować firma Kolin. W tym przypadku wybrana oferta kosztuje 822,4 mln zł i jest jedną z dwóch (najtańszą) mieszczącą się w kosztorysie inwestorskim (838,69 mln zł).

Najkorzystniejszą ofertę na projekt i budowę odcinka Tomaszów Lubelski – Hrebenne złożył Budimex. Firma zaproponowała 598,268 mln zł przy budżecie inwestora ustalonym na 665,845 mln zł. To najtańsza i jedna z czterech mieszczących się w budżecie ofert.

Droga S17 do Hrebennego ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pas awaryjny.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony