Partner serwisu

S17 Zakręt – Lubelska w przetargu

Edyta Wsół 21.09.2015

S17 Zakręt – Lubelska w przetargu
fot. Ladyheart
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonanie drogi ekspresowej S17 na odcinku Zakręt – Lubelska. Będzie on miał około 2,5 km długości i jest jednym z trzech etapów Wschodniej Obwodnicy Warszawy.
Zakres prac obejmuje po pierwsze, zaprojektowanie dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z obiektami inżynierskimi, towarzyszącą infrastrukturą i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu. Ponadto, powstanie niezbędna dokumentacja techniczna, a wykonawca uzyska wszelkie pozwolenia niezbędne do wykonania trasy.

W zakres prac wchodzi sama budowa drogi ekspresowej S17 oraz opracowanie dokumentacji powykonawczej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie drogi ekspresowej na tym 2,5-kilometrowym odcinku.

Do 20 października GDDKiA czeka na wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Następnie po ich weryfikacji dopuści wybrane podmioty do składania ofert cenowych. Te w drugim etapie postępowania będą oceniane pod kątem zaoferowanej ceny (90%) oraz okresu gwarancji jakości (10%). GDDKiA narzuca 34-miesięczny termin realizacji prac.

Do tej pory ogłoszono przetarg na wykonanie samego węzła Lubelska, a na postępowanie czeka najdłuższy, niemal 15-kilometrowy fragment obwodnicy z Drewnicy do Zakrętu. Na początku września Agnieszka Stefańska z biura prasowego GDDKiA w Warszawie informowała portal „RynekInfrastruktury.pl”, że ten odcinek jest na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej, a do RDOŚ trafił wniosek w tej sprawie.

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony