Partnerzy serwisu:

S19 Choroszcz – Ploski ma decyzję środowiskową

Elżbieta Pałys 15.08.2019

S19 Choroszcz – Ploski ma decyzję środowiskową
Fot. Google Maps
Jest decyzja środowiskowa dla odcinka Via Carpatii w województwie podlaskim. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku wydal ją dla fragmentu S19 Choroszcz – Ploski. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.
Wraz z odcinkiem S19 ma być budowany fragment Kudrycze – Kuriany – Grabówka.

 
fot. GDDKiA
Decyzja została wydana 14 sierpnia. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, niemniej zainteresowane strony mają jeszcze 14 dni od jej doręczenia na ewentualne wniesieni odwołania.

Wniosek o wydanie decyzji dla tego fragmentu przyszłej trasy Via Carpatia trasy Choroszcz – Ploski, która pozwoli ominąć od strony południowej Białystok, wpłynął do RDOŚ we wrześniu ub. roku. Postępowanie był pierwotnie miało się zakończyć z końcem kwietnia, ale potem termin ten został przedłużony do końca sierpnia.

W ramach planowanej inwestycji ma powstać dwujezdniowa droga ekspresowa o długości ok. 40 km.

Obecnie na etapie procedowania w RDOŚ jest jeszcze wniosek o decyzję środowiskowa dla sąsiedniego odcinka S19, tj. Ploski – Chlebczyn. W tym przypadku chodzi o 69 km trasy, której częścią będzie obwodnica Bielska Podlaskiego w ciągu drogi krajowej nr 66 (długość samej obwodnicy to ok. 5,9 km). w tym przypadku termin wydania decyzji wyznaczono na koniec października.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony