Partner serwisu

S19 Haćki – Bielsk Podlaski dla Budimeksu

Elżbieta Pałys 22.03.2021

S19 Haćki – Bielsk Podlaski dla Budimeksu
fot. Google Maps
Przetarg dotyczący budowy drogi ekspresowej S19 Haćki – Bielsk Podlaski rozstrzygnięty. Najkorzystniejszą ofertę złożył Budimex. GDDKiA wybrała ofertę z drugiego miejsca pod względem ceny. W sprawie wypowiadała się Krajowa Izba Odwoławcza.
Wartość wybranej oferty to 325,986 mln zł. Na tyle Budimex wycenił budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku Haćki – Bielsk Podlaski Zachód (z węzłem) wraz z odcinkiem drogi krajowej nr 66 do istniejącej drogi krajowej nr 19.

W sumie to 9 km drogi ekspresowej z dwoma węzłami: Bielsk Podlaski Północ oraz Bielsk Podlaski Zachód. W ramach zlecenia ma także powstać Obwód Utrzymania Drogowego oraz obiekty inżynierskie: 7 wiaduktów, 2 przejścia dla zwierząt oraz 7 przepustów ekologicznych.

O realizację tego zadania ubiegało się pięciu wykonawców. Najtańsza była firma Kolin z Ankary (318,5 mln zł), ale oferta został odrzucona ze względu na niezgodność z SIWZ. W tej sprawie – po odwołaniu wykonawcy – orzekała Krajowa Izba Odwoławcza, która jednak przyznała rację inwestorowi.

Jeśli nie będzie odwołań od rozstrzygnięcia, umowa z wykonawcą zostanie podpisana. Na realizację zadania przewidziano 36 miesięcy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony