Partnerzy serwisu:

S19 Kamień – Sokołów zaprojektowana. Wniosek o ZRID złożony

ep. 18.10.2019

S19 Kamień – Sokołów zaprojektowana. Wniosek o ZRID złożony
fot. Floydian, commons.wikimedia.org
Wykonawca S19 na odcinku między węzłami Kamień i Sokołów Małopolski Północ złożył wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej. Trasa, która czeka już na pozwolenie ma być gotowa w 2022 roku.
Mowa o odcinku przyszłej trasy Via Carpatia liczącym ok. 8 km. Jego wykonawcą jest Budimex, a kontrakt został zawarty 21 grudnia 2018 roku. Na 21 października br. wyznaczono pierwszy kamień milowy, którym było złożenie wniosku o ZRID. – Wykonawca zrealizował w terminie umowne zapisy dotyczące realizacji tego kamienia milowego – poinformowała GDDKiA.

W ramach kontraktu, oprócz budowy dwujezdniowej drogi ekspresowej, powstaną węzły drogowe: Kamień i Sokołów Małopolski Północ. Zaplanowano także budowę miejsc obsługi podróżnych kat. I: Górno Wschód i Górno Zachód oraz obwodu utrzymania drogowego na terenie węzła Sokołów Małopolski Północ.

Do wybudowania jest także 10 obiektów inżynierskich, w tym 6 wiaduktów nad drogą ekspresową, 1 przejście górne dla średnich zwierząt oraz 1 przejście dolne dla zwierząt średnich oraz 2 przepusty do celów ekologicznych.

Wraz z drogą ekspresową powstaną dodatkowe jezdnie do obsługi ruchu lokalnego oraz infrastruktura na potrzeby ochrony środowiska.

Szlak Via Carpatia w Polsce będzie miał ponad 700 km, z tego ok. 169 km na Podkarpaciu. Do tej pory do użytku oddano ok. 30 km między węzłami Sokołów Małopolski i Rzeszów Południe.

W realizacji w systemie projektuj i buduj jest 6 odcinków o łącznej długości nieco ponad 54 km. Na jednym z odcinków rozpoczął się już etap robót budowlanych – to fragment Zdziary − Rudnik nad Sanem (ok. 9 km) zlecony firmie Mosty Łódź. ZRID dla tego odcinka został wydany na początku października. Pięć odcinków oczekuje na wydanie pozwolenia, a kolejnych 5 (85,2 km) jest na etapie przygotowania (etap przetargu lub koncepcji programowej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony