Partner serwisu

S19 Miejsce Piastowe – Dukla czeka na ZRID

ep. 20.09.2022

S19 Miejsce Piastowe – Dukla czeka na ZRID
fot. Google Maps
Zakończyło się projektowanie drogi ekspresowej S19 na odcinku Miejsce Piastowe – Dukla. Do wojewody podkarpackiego wpłynął już wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Roboty mogą ruszyć w przyszłym roku.
To odcinek liczący ponad 10 km. Jego wykonawcą jest Strabag, a umowa z firmą jest warta 478,907 mln zł.

W ramach zadania powstać ma odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. W pobliżu miejscowości Dukla zaplanowano węzeł drogowy, który połączy drogę ekspresową S19 z obecną drogą krajową nr 19 oraz z drogą powiatową relacji Zręcin – Wietrzno – Zboiska. Węzeł został zaprojektowany tak, by w przyszłości możliwe było włączenie do niego także drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice – Nowy Żmigród – Dukla.

Wykonawca ma do zbudowania w ciągu drogi ekspresowej 21 obiektów, w tym trzy estakady, pięć wiaduktów, dziewięć mostów, jedno przejście górne dla dużych zwierząt, jedno przejście dolne dla średnich zwierząt oraz dwa przepusty. Wykona także pięć konstrukcji oporowych.

Na wysokości miejscowości Równe powstaną dwa Miejsca Obsługi Podróżnych.

Ten odcinek Via Carpatii przebiega przez teren o złożonej budowie geologicznej. Ponadto teren charakteryzuje się zróżnicowanym ukształtowaniem – od wzniesień po doliny. To obszar, na którym występują osuwiska i obszary predysponowane osuwiskowo.

Dodatkowym utrudnieniem jest tu obszar górniczy Bóbrka-Równe I.

Inwestor spodziewa się że ZRID zostanie wydany w przyszłym roku. Zakończenie inwestycji planowane jest w roku 2025.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony