Partnerzy serwisu:

S19 Nisko Południe – Podgórze czeka już na ZRID

ep. 13.09.2019

S19 Nisko Południe – Podgórze czeka już na ZRID
Fot. Google Maps
Do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego złożony został wniosek o wydanie decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla drogi ekspresowej S-19 pomiędzy węzłami Nisko Południe i Podgórze. Odcinek o długości ok. 11,5 km realizuje konsorcjum Mostostal Warszawa oraz Acciona Construction.
Wykonawca, z którym podpisano umowę w listopadzie 2018 r. zakończył etap projektowania, mieszcząc się z terminie założonym w kontrakcie. Na realizację całego zadania, łącznie z budową przewidziano 34 miesiące z wyłączeniem okresów zimowych – inwestycja powinna być gotowa w II kwartale 2022 roku.

 
fot. GDDKiA
Ten odcinek przyszłej trasy Via Carpatia zaczyna się za węzłem Nisko Południe, tuż za przecięciem drogi ekspresowej z linią kolejową LK65. Dalej trasa biegnie w okolicy miejscowości Nowosielec w kierunku południowym, po zachodniej stronie DK-19, następnie krzyżuje się bezkolizyjnie z DK-19 i odbija w kierunku południowo-wschodnim. Kończy się przed węzłem Podgórze, gdzie droga ekspresowa S-19 przecina się z drogą wojewódzką DW-861.

Na trasie przewidziano dwa miejsca obsługi podróżnych: MOP typu II Jeżowe po stronie lewej i MOP typu III Podgórze po stronie prawej.

Droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i pasy awaryjne. Po stronie zewnętrznej przewidziano rezerwę na budowę trzeciego pasa. Do wybudowania są: 3 wiadukty drogowe, 2 górne i 4 dolne przejścia dla zwierząt, a także 9 przepustów.

Obecnie trwa procedura związana z wydaniem zezwoleń dla realizacji odcinków S19: Lasy Janowskie – Zdziary, Zdziary – Rudnik nad Sanem, Rudnik nad Sanem – Nisko Południe oraz Podgórze – Kamień. W sumie to blisko 35 km przyszłej ekspresówki.

Przygotowywana jest jeszcze dokumentacja do złożenia wniosków o ZRID dla odcinków: Kamień – Sokołów Małopolski Północ o długości blisko 8 km.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony