Partner serwisu

S19 Nisko-Jeżowe. Unieważniony przetarg na dzierżawę MOP-ów

GR 11.09.2022

S19 Nisko-Jeżowe. Unieważniony przetarg na dzierżawę MOP-ów
fot. GDDKiA
Ani jedna oferta nie wpłynęła w przetargu na dzierżawę Miejsc Obsługi Podróżnych wzdłuż S19 na Podkarpaciu. Przetarg w tej sprawie został zatem unieważniony.
Chodzi o oddany do użytku w grudniu ubiegłego roku fragment S19 Nisko (powiatowe miasteczko na Podkarpaciu)-Jeżowe. Mieszczą się tam Miejsca Obsługi Podróżnych: Jeżowe oraz Podgórze. Kierowcy mają do dyspozycji toalety, miejsca parkingowe oraz wiaty do wypoczynku. Brakuje jednak stacji benzynowej oraz restauracji, dlatego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na dzierżawę MOP-ów.

W postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta, dlatego zostało ono unieważnione. – Niebawem po raz kolejny będziemy ogłaszać przetarg – zapowiadają urzędnicy.

Kierowcy podróżujący S19 między Rzeszowem a granicą z województwem lubelskim, mogą korzystać jeszcze z trzech innych par Miejsc Obsługi Podróżnych. Jadąc z Rzeszowa w kierunku Lublina są to: MOP Stobierna i Nienadówka, MOP Kamień oraz MOP Bukowa.

Przypomnijmy, że budowa liczącego ponad 11,5 km długości fragmentu S19 Nisko-Jeżowe pochłonęła prawie 273 miliony złotych, z czego niemal 179 mln zł wyniosło dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Z kolei w maju tego roku został otwarty ostatni fragment S19 między Lublinem a Rzeszowem. To część międzynarodowej trasy Via Carpatia, która przebiega po wschodniej ścianie Polski, a docelowo ma połączyć Grecję z Litwą.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony