Partnerzy serwisu:

S19 Rzeszów – Babica z tunelem czeka na ZRID

ep. 10.09.2021

S19 Rzeszów – Babica z tunelem czeka na ZRID
fot. GDDKiA
Wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej dla S19 Rzeszów Południe – Babica został złożony. Jak dobrze pójdzie, wiosną ruszą roboty budowlane.
W ramach tej inwestycji powstanie droga ekspresowa z dwoma jezdniami po dwa pasy w każdym kierunku. Wybudowany zostanie także dwupoziomowy węzeł Babica. Jednym z najważniejszych obiektów inżynierskich na trasie będzie budowa tunelu o długości ok. 2 km. Obiekt będzie zlokalizowany 80 m pod ziemią i będzie powstawał w trudnych warunkach fliszu karpackiego.

Ukształtowanie terenu wymusza także budowę licznych obiektów inżynierskich w tym wysokich estakad. Łącznie powstanie 6 estakad. Oprócz nich także 2 wiadukty nad S19, bezkolizyjny przejazd w ciągu obecnej DK-19, 3 przejścia dla zwierząt i jeden przejazd pod S19. Zaplanowano budowę Centrum Zarządzania Tunelem, dwie pary Miejsc Obsługi Podróżnych: MOP II Lutoryż i MOP I Lutoryż. Przy pierwszym z nich przygotowane zostanie lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dodatkowo drugie lądowisko zaplanowano przy Centrum Zarządzania Tunelem.

Wykonawcą tego zadania jest konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. Umowa z wykonawcą została zawarta w lipcu ub.r. i jest warta 2,230 mld zł. Wykonawca miał 14 miesięcy na złożenie wniosku o wydanie ZRID, teraz kolejnych 7 miesięcy jest zarezerwowane na procedowanie wniosku. Same roboty budowlana to kolejne 33 miesiące nie licząc okresów zimowych. Finału inwestycji można się spodziewać w 2026 roku.

Odcinek S19 Rzeszów – Babica to fragment trasy Via Carpatia.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony