Partnerzy serwisu:

S3 po Salini. Jedna jezdnia jeszcze w wakacje?

ep. 06.07.2020

S3 po Salini. Jedna jezdnia jeszcze w wakacje?
fot. GDDKiA Wrocław
Nowy wykonawca odcinka drogi ekspresowej S3 między Polkowicami i Lubinem prowadzi prace na wielu frontach, ale jeszcze jest sporo pracy. Zadanie ma być zrealizowane do II kwartału 2021 roku, ale jeszcze w te wakacje może się udać przełożenie ruchu na jedną jezdnię.
Mowa o odcinku S3 liczącym 14 km, a ograniczonym węzłami Kaźmierzów i Lubin Północ. To odcinek, gdzie po wielu apelach o mobilizację na budowie doszło do rozwiązania z konsorcjum na Salini, Tadini i Pribex. Umowa zawarta w grudniu 2014 roku została rozwiązana w kwietniu 2019 roku. W wyniku nowego przetargu kontynuację prac powierzono konsorcjum firm Mota Engil Central Europe oraz Masfalt.

Prace trwają. Obecnie, jak informuje wrocławska GDDKiA, trwają prace związane z układaniem warstwy wiążącej na jezdni pomiędzy Lubinem a Polkowicami i skarpowaniem nasypów. Nowy wykonawca wykonuje także prace poprawkowe, które przez poprzedniego wykonawcę były wykonane nieprawidłowo – chodzi m.in. o rozbiórkę materaca na terenie szkód górniczych.

Wykonywane są także roboty mostowe przy zbrojeniu, deskowaniu i profilowaniu stożków, prowadzone są roboty kanalizacyjne na wykonywanych rozbiórkach materacy. Wykonawca przystąpił także do usuwania i utylizacji odpadów pozostawionych przez pierwotnego wykonawcę – informuje GDDKiA.

Na dokończenie wszystkich prac Mota Engil ma czas do drugiego kwartału przyszłego roku. Jak dobrze pójdzie, pewna zmiana dla kierowców będzie wcześniej. – Wykonawca prowadzi prace w taki sposób, aby jeszcze w te wakacje doprowadzić do przełożenia ruchu z drogi tymczasowej na co najmniej jedną jezdnię trasy głównej S3, pomiędzy węzłami Polkowice i Lubin Północ – informuje inwestor.

Obecnie na Dolnym Śląsku trwają jeszcze prace przy dwóch odcinkach S3 prowadzących do granicy z Czechami – to odcinki Bolków – Kamienna Góra i Kamienna Góra – Lubawka.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony