Partner serwisu

S3 Polkowice – Lubin szykuje się do otwarcia

ep. 26.10.2021

S3 Polkowice – Lubin szykuje się do otwarcia
fot. M. Soroko/GDDKiA Wrocław
W tym tygodniu kierowcy pojadą pełną szerokością 6-kilometorwego odcinka drogi ekspresowej S3 Polkowice – Lubin. Pozostała część odcinka będzie dostępna przed połową listopada.
Dziś, tj. we wtorek rozpoczynają się przygotowania do udostępnienia 6 km drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Południe. Jeszcze przed końcem tygodnia kierowcy będą mieli na tym odcinku do dyspozycji dwie jezdnie, każda po trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny. To ma być pierwszy etap oddawania do ruchu całości odcinka S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Północ, o łącznej długości ok.14 km.

Do tej pory na odcinku Lubin Północ i Polkowice Południe kierowcy mieli do dyspozycji jedną jezdnię w obu kierunkach.

Na odcinku międzywęzłowym będzie można poruszać się z prędkością do 100 km/h – zapowiada GDDKiA.



Wyświetl większą mapę

W pełnej funkcjonalności ma być otwarty węzeł Lubin Północ – przejezdne mają być wszystkie relacje, natomiast na węźle Polkowice Południe jedyną niedostępna relacją będzie zjazd w kierunku Zielonej Góry. Ta relacja ma być skierowana na starą krajową trójkę przez Polkowice.

GDDKiA zapowiedziała jednocześnie, że do 15 listopada zostanie oddany do ruchu pozostały odcinek S3 od węzła Polkowice Południe do węzła Polkowice Północ liczący ok. 8 km.

Odcinek ekspresowej trójki między Polkowicami i Lubinem jest w realizacji od 2014 r. Wtedy prace zlecono konsorcjum Salini, Todini i Pribex. Wiosną 2019 r. umowa została rozwiązana, gdyż wykonawca nie wywiązywał się ze zobowiązań. Do kontynuacji robót wybrano konsorcjum firm Mota Engil, Masfalt i Drgomex.

Nowy wykonawca musiał się uporać nie tylko z pozostałymi robotami, ale i poprawkami po pierwszym wykonawcy. Wadliwie wykonane były m.in. dylatacje na obiektach mostowych.

Cały odcinek od Polkowic do Lubina ma 14,4 km długości. Pierwszy kontrakt miał wartość 580,3 mln zł, a kontrakt na kontynuację robót 228,4 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony