Partner serwisu

S5 Bydgoszcz Błonie-Szubin Północ. Węzeł Rynarzewo w pełni przejezdny

GR 02.06.2022

S5 Bydgoszcz Błonie-Szubin Północ. Węzeł Rynarzewo w pełni przejezdny
fot. GDDKiA
W pełni przejezdny jest już węzeł Rynarzewo w ciągu trasy S5 na odcinku Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ. Oddane do użytku zostało drugie rondo.
Droga ekspresowa S5 na prawie 10-kilometrowym fragmencie Bydgoszcz Błonie-Szubin Północ jest otwarta od jesieni 2021 roku, ale po oddaniu do ruchu trasy głównej do wykonania zostały prace wykończeniowe, których najważniejszą częścią było dokończenie budowy rond i łącznic węzła Rynarzewo (powiat nakielski).

Otwarcie w połowie maja pierwszego ronda i dwóch łącznic pozwoliło kierowcom jadącym z Rynarzewa do Bydgoszczy na bezpośredni wjazd na drogę S5. Mogą oni też zjechać z trasy do Rynarzewa od strony Szubina.

We wtorek (31 maja) drugie rondo wraz z pozostałymi łącznicami zostało oddane do ruchu, a węzeł Rynarzewo jest już w pełni przejezdny. – Oznacza to, że kierowcy jadący od strony Bydgoszczy mogą zjechać z S5 do Rynarzewa. To samo dotyczy jadących osób z Rynarzewa w kierunku Poznania – informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Stan zaawansowania kontraktu na niespełna 10-kilometrowym fragmencie, według stanu na koniec kwietnia, wyniósł 95 %. – Pozostałe prace wykończeniowe trwające na tym odcinku dotyczą m.in. dróg dojazdowych i zjazdów na posesje, zbiorników retencyjnych, ogrodzenia trasy głównej czy remontu „starej” drogi krajowej nr 5 – czytamy w komunikacie.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Przypomnijmy, że trasa S5 docelowo ma połączyć Wrocław z Olsztynem i liczyć ponad 430 kilometrów długości. Obecnie zasadnicza część prac jest prowadzona w województwie kujawsko-pomorskim, trwają m.in. roboty na odcinkach Świecie Południe-Bydgoszcz Północ oraz Nowe Marzy-Świecie Południe.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony