Partner serwisu

S5 Nowe Marzy – Świecie. Kluczowe prace przy obiektach mostowych wykonane

ep. 16.02.2022

S5 Nowe Marzy – Świecie. Kluczowe prace przy obiektach mostowych wykonane
fot. GDDKiA
W tym tygodniu wykonawca drogi ekspresowej S5 Nowe Marzy – Świecie wykonał betonowanie dwóch ustrojów nośnych wiaduktu w Sartowicach. To ostatnie tego typu prace przed otwarciem odcinka. Finał spodziewany jest w III kwartale.
Przy sprzyjającej pogodzie oficjalna przerwa zimowa nie przeszkadza w prowadzeniu prac na budowie drogi S5 w woj. kujawsko-pomorskim. W miniony poniedziałek wykonawca prowadził roboty związane z betonowaniem dwóch ustrojów nośnych obiektu WS1-3a w miejscowości Sartowice. To ostatnie tego typu prace na tym odcinku.

Wspomniany wiadukt jest ostatnim z obiektów mostowych umożliwiających połączenie w całość trasy głównej drogi S5 na odcinku Nowe Marzy – Świecie Południe. Będzie przenosił ruch pojazdów nad ciekiem Czerwona Woda, a jednocześnie pełnił funkcje przejścia dla dużych zwierząt.

Obecnie pojazdy na trasie Świecie – Nowe Marzy odbywa się po zbudowanym w bezpośrednim sąsiedztwie wiadukcie, który docelowo będzie służył do obsługi ruchu lokalnego.

Wiadukt w Sartowicach powstaje w ramach odcinka liczącego 23 km. Jego obecnym wykonawcą, po zerwaniu kontraktu z firmą Impresa Pizzarotti, jest Budimex. W ramach kontraktu powstanie m.in. jeden węzeł drogowy, a cztery węzły zostaną przebudowywane. Na trasie zaplanowano także budowę miejsca obsługi podróżnych.

Obecne zaawansowanie kontraktu wynosi ponad 66 proc. Wszystkie prace mają się zakończyć pod koniec sierpnia tego roku.

W podobnym czasie ma się zakończyć budowa odcinka Świecie Południe – Bydgoszcz Północ, gdzie zaawansowanie na koniec stycznia wynosiło blisko 61 proc.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony