Partnerzy serwisu:

S6 Bobrowniki – Skórowo dużo taniej niż liczyła GDDKiA

Elżbieta Pałys 25.01.2021

S6 Bobrowniki – Skórowo dużo taniej niż liczyła GDDKiA
Fot. Google Maps
Niewiele powyżej połowy szacunku finansowego GDDKiA jest warta najtańsza oferta na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 w stronę Słupska. Mowa o odcinku Bobrowniki - Skórowo. Najtaniej wyceniła Aldesa, ale pozostałe propozycje też pozwalają inwestorowi zaoszczędzić ok. 200 mln zł w stosunku do założeń budżetowych. 
Mowa o odcinku przyszłej ekspresówki liczącym ok. 13 km. GDDKiA przewidziała na to zadanie budżet w wysokości 530 mln zł. Nie trzeba aż tyle.

Najtańsza oferta złożona przez konsorcjum Aldesa Construcciones jest warta 283,199 mln zł. To ok. 53 proc. złożeń GDDKiA.

Inwestor nie ma raczej powodu do obaw o nierealną wycenę, bo pozostałe 5 ofert mają dość wyrównane i także niewysokie w stosunku do szacunków ceny. Są to: Budimex - 303,268 mln zł, PTU Intercor - 307,500 mln zł, Strabag - 323,520 mln zł, konsorcjum Kobylarnia i Mirbud - 326,949 mln zł oraz NDI - 331,640 mln zł.

Zadanie, oprócz budowy dwujezdniowej drogi ekspresowej obejmuje także realizację dwóch węzłów drogowych: Rzechcino i Skórowo oraz infrastruktury towarzyszącej.

To jeden z trzech odcinków dotyczących budowy drogi ekspresowej S6 między Lęborkiem a Słupskiem. Dwa pozostałe to odcinki Skórowo - Leśnice (koło Lęborka) o długości ok. 11 km oraz Redzikowo (na obwodnicy Słupska) - Bobrowniki. Postępowania na te odcinki także są w toku - termin składania ofert jeszcze  nie minął.

Te odcinki najpierw miały być realizowane na podstawie przetargów ogłoszonych w 2015 roku. Potem z powodów finansowych wycofano się z tego i zapowiedziano realizację w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Po zwiększeniu budżetu na Program Budowy Dróg Krajowych w 2020 roku wróciły do realizacji w formule tradycyjnej.

GDDKiA zapowiada, że w tym roku ruszą przetargi na odcinki S6 od Koszalina do obwodnicy Słupska. Ma to nastąpić w III kwartale tego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony