Partner serwisu

S6 Koszalin – Słupsk. Jedno zezwolenie jest, drugie wkrótce

ep. 25.08.2021

S6 Koszalin – Słupsk. Jedno zezwolenie jest, drugie wkrótce
fot. Google Maps
Wydane zostało pierwsze zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla drogi ekspresowej S6 między Koszalinem i Słupskiem. Pierwszy ZRID dotyczy odcinka od Sianowa do Sławna. GDDKiA czeka jeszcze na podobną decyzję dla odcinka od Sławna do Słupska.
Decyzja zezwalająca na realizację robót dotyczy odcinka o długości 23 km na terenie powiatów koszalińskiego i sławieńskiego. W ramach tej inwestycji zaplanowano m.in. budowę czterech węzłów drogowych (Kawno, Malechowo, Karwice i Bobrowice), dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych kat. II, obwodu utrzymania drogi, a także urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.Wyświetl większą mapę

To jedna z dwóch części przyszłej S6 pomiędzy Koszalinem i Słupskiem. Drugi to trasa od Sławna do Słupska. W sumie to 46 km drogi. GDDKiA spodziewa się, że wkrótce zostanie wydany ZRID dla drugiego odcinka. To otworzy drogę do ogłoszenia przetargu w formule optymalizuj i buduj. Rozpoczęcie robót byłoby możliwe w III kwartale 2022 r.

To będzie ostatni przetarg dotyczący drogi ekspresowej S6 z województwa pomorskiego do Koszalina i jedyny realizowane w tradycyjnej formule. Pozostałe są już w realizacji w trybie zaprojektuj i wybuduj albo w przetargu – na wykonawcę czeka jeszcze odcinek między obwodnicą Słupska a Bobrownikami. Przetarg na to zadanie ruszył jeszcze pod koniec ub.r., ale rozstrzygnięcie zostało zakwestionowane przed Krajową Izbą Odwoławczą, która nakazała unieważnić pierwotny wybór i ponownie przeanalizować złożone oferty.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony