Partnerzy serwisu:

S6 Luzino – Szemud ma pozwolenie na budowę

oprac. ep. 22.10.2019

S6 Luzino – Szemud ma pozwolenie na budowę
fot Google Maps
Wojewoda pomorski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla drogi ekspresowej S6 na odcinku Luzino – Bożepole Wielkie. To trzecia tego typu decyzja dla tzw. Trasy Kaszubskiej. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.
S6 między Luzinem a Szemudem będzie mieć długość 10,3 km i jest zlokalizowana w powiecie wejherowskim na terenie gmin Luzino oraz Szemud. Droga ekspresowa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju.

W ramach tej inwestycji zostanie także wybudowany węzeł Szemud na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 224. Powstaną 22 obiekty inżynierskie, w tym dwa mosty i dwie estakady.

Oprócz trasy głównej zostaną przebudowane drogi o długości ok. 5 km i wybudowane nowe, zapewniające dojazd do nieruchomości i służące obsłudze trasy o długości ok. 10 km. Koszt prac budowlano-montażowych na tym odcinku wyniesie ok. 336 mln zł. Wykonawcą tej inwestycji jest Budimex.

To trzeci ZRID na S6. Dwie poprzednie decyzje dotyczyły odcinków między Szemudem a Chwaszczynem oraz między Chwaszczynem i Gdynią. Oba wchodzą w zakres jednego kontraktu realizowanego przez firmę Polaqua.

Trwa jeszcze postępowanie związane z wydaniem ZRID dla odcinka Bożepole Wielkie – Luzino. Na potrzeby pozwolenia na roboty budowlane został on podzielony na dwa krótsze fragmenty. Decyzje w ich sprawie spodziewane są jeszcze w tym roku. Za realizację tego najdalej położonego od Gdyni odcinka odpowiada Porr.

Droga ekspresową S6 można obecnie przejechać na trasie pomiędzy Goleniowem a Koszalinem wraz z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa. GDDKiA informuje, że przed końcem października zostanie jeszcze udostępniona druga jezdnia na odcinku Nowogard – Płoty, natomiast na przełomie października i listopada odcinek obwodnicy Koszalina i Sianowa do węzła Koszalin Wschód oraz węzeł Sianów Wschód.

Trasa między Sianowem a Słupskiem i dalej do Bożegopola Wielkiego ma być budowa w formule PPP. Obecnie trwa przetarg na wykonanie projektu budowlanego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony