Partnerzy serwisu:

S6 Luzino – Szemud. Półmetek w harmonogramie, półmetek w realizacji

ep. 25.09.2020

arrow
arrow
S6 Luzino – Szemud. Półmetek w harmonogramie, półmetek w realizacji
fot. Budimex
S6 Luzino – Szemud. Półmetek w harmonogramie, półmetek w realizacji
S6 Luzino – Szemud. Półmetek w harmonogramie, półmetek w realizacji
S6 Luzino – Szemud. Półmetek w harmonogramie, półmetek w realizacji
Fragment tzw. Trasy Kaszubskiej ograniczony węzłami Luzino i Szemud jest już prawie na półmetku. Budimex, który jest wykonawcą tego odcinka S6 zrealizował już 48 proc. prac. Postęp robót jest taki, jak przewiduje harmonogram.
Mowa o części drogi ekspresowej S6 od obwodnicy Trójmiasta w stronę Słupska, tj. do miejscowości Bożepole Wielkie. Trasa budowana jest w podziale na 3 odcinki realizacyjne: Bożepole Wielkie – Luzino, Luzino – Szemud oraz Szemud – Gdynia. W sumie liczą one 40 km.

O zaawansowaniu prac na swoim odcinku poinformował właśnie Budimex – wykonawca 10-kilometrowego, środkowego odcinka pomiędzy węzłami Luzino i Szemud. Jak wynika z przedstawionych informacji, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Do tej pory zrealizowano 48 proc. przewidzianych w kontrakcie robót. Tym samym Budimex przekroczył kamień milowy inwestycji.

Ten fragment Trasy Kaszubskiej ma ponad 10 km długości. Powstaje jako dwujezdniowa droga ekspresowa, wraz z trasami dojazdowymi, lokalnymi oraz służącymi do zjazdu na tereny przyległe, których łączna długość to także 10 km.

W ramach kontraktu powstaje także węzeł Szemud, który zaplanowano na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką DW-224. Budimex wykona też 13 obiektów inżynierskich, w tym 2 mosty, 9 wiaduktów, 1 estakada i przejścia dla małych zwierząt.

Jednym z wyzwań na tym kontrakcie jest pagórkowaty teren oraz podmokły grunt, który wymaga wzmocnienia podłoża i prac hydrotechnicznych.

– Obecnie na budowie realizowana jest największa na całym 40-kilometrowym odcinku estakada o wysokości 30 metrów i długości 200 metrów wykonywana w technologii nawisowej. Obiekt powstaje nad doliną w okolicach miejscowości Milwino i będzie przeprowadzał ruch nad drogą dojazdową oraz przejściem dla dużych zwierząt – mówi Dariusz Blocher, prezes Zarządu, dyrektor generalny Budimeksu. – Ułożone zostały już pierwsze kilometry nawierzchni wiążącej i ścieralnej nowej S6 na długości ponad 4 km – dodaje Dariusz Blocher.

Na budowie każdego dnia pracuje około 300 pracowników i podwykonawców – informuje wykonawca. Podkreśla, że w trakcie wykonywania prac nie odnotowano żadnego wypadku.

Finał kontraktu o wartości 335,8 mln zł brutto zaplanowano na koniec listopada 2021 roku.

Pozostałe odcinki Trasy Kaszubskiej są wykonywane przez firmy Polaqua (Szemud – Gdynia) oraz Porr (Luzino – Bożepole Wielkie).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony