Partnerzy serwisu:

S6 między Goleniowem a Nowogardem jeździmy po nowym przebiegu

inf. pras. 08.04.2019

S6 między Goleniowem a Nowogardem jeździmy po nowym przebiegu
fot. GDDKiA
Od poniedziałku ruch pojazdów na budowanej drodze S6 Goleniów – Nowogard odbywa się po nowym przebiegu od węzła Osina do włączenia w obwodnicę Nowogardu. Oznacza to, że kierowcy na tym odcinku korzystają już w całości z nowego przebiegu drogi S6.
Jak informuje GDDKiA w Szczecinie, na odcinku od Glewic do węzła Osina jest to jeszcze ruch po jednej jezdni, na której obowiązuje zakaz wyprzedzania, pozostała część odcinka jest już dwujezdniowa.

 

– Wykonawca po to, aby zakończyć ostatecznie roboty na obecnej DK-6 kieruje już pojazdy na nowy przebieg, ale trzeba pamiętać, że to cały czas jest plac budowy – informuje Łukasz Lendner, dyrektor GDDKiA O/Szczecin. W związku z powyższym mogą być również wprowadzane okresowo zawężenia jezdni i ograniczenia prędkości podczas wykonywania choćby prac przy oznakowaniu. Całość odcinka z dwoma jezdniami i bez ograniczeń ma zacząć funkcjonować od maja.

Obecnie trwa budowa 6 odcinków drogi S6 od Goleniowa do Koszalina, wraz z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa. Odcinek Goleniów – Nowogard o długości 19,8 km to pierwszy odcinek przewidziany do udostępnienia dla ruchu kierowcom w całości, już z docelową organizacją ruchu.

Do końca 2019 roku powinny być gotowe wszystkie odcinki Goleniów – Koszalin wraz z sekcjami 1 i 3 na obwodnicy Koszalina i Sianowa, to łącznie ponad 130 km nowej drogi ekspresowej.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony