Partnerzy serwisu:

S61: przetarg na nadzór nad odcinkiem Suwałki – Budzisko

Magdalena Romanowska 25.10.2019

S61: przetarg na nadzór nad odcinkiem Suwałki – Budzisko
fot. GDDKiA
Po otwarciu ofert na przejęcie budowy odcinka S61 po Impresa Pizzarotti, GDDKiA ogłasza przetarg na pełnienie nadzoru nad realizacją tego zadania. Chodzi o fragment od obwodnicy Suwałk do Budziska, czyli granicy państwa.
Choć jeszcze nie wybrano wykonawcy, który miałby dokończyć budowę tego odcinka S61, GDDKiA poszukuje podmiotu mającego pełnić nadzór nad projektowaniem i realizacją robót oraz zarządzającego kontraktem. Przypominamy, że w przetargu na następcę Pizzarotti oferty złożyły trzy firmy: Budimex, konsorcjum Porr i firmy Polaqua. Najtańszą kwotę, czyli 1,037 mln zł zaproponował Budimex, a najdroższą Polaqua – 1, 515 mln zł.

Pełnienie nadzoru nad budową realizowaną przez jedną z tych firm (o ile tamten przetarg będzie rozstrzygnięty) ma polegać na weryfikacji dokumentacji projektowej, zarządzaniu i kontroli nad realizacją robót aż do daty wystawienia ostatecznego świadectwa płatności. Obowiązkowe będzie również prowadzenie działań informacyjnych i promocyjnych związanych z realizacją projektu i współpraca w tym zakresie ze służbami GDDKiA. Pełniący nadzór zobowiąże się również do stałego monitorowania, prowadzenia i rozstrzygania spraw związanych z właściwym realizacją zadania przez poszczególnych wykonawców.

O wyborze pełniącego nadzór zadecyduje w 28 procentach kryterium jakości, w 12 procentach doświadczenie personelu wykonawcy i w 60 procentach cena.
Oferty w przetargu można składać do 27 listopada 2019 roku. Zamówienie ma obowiązywać przez 53 miesiące od podpisania umowy.

Warto przypomnieć, że firma Pizzarotti z zabrała głos w sprawie drogi ekspresowej S61. Jak mówi włoskie przedsiębiorstwo, proponowano GDDKiA ugodę polegającą na zwiększeniu kwoty kontraktu, która została odrzucona.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony