Partner serwisu

S61 Wysokie – Raczki dostępna dla ruchu

Redakcja 03.01.2022

S61 Wysokie – Raczki dostępna dla ruchu
fot. GDDKiA
Ponad 20 km trasy Via Baltica zostało udostępnionych do ruchu. Mowa o fragmencie Wysokie – Raczki. Drogę, na zlecenie GDDKiA, zbudował Budimex.
W ramach inwestycji powstała droga ekspresowa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. Wyremontowane zostały drogi lokalne oraz wybudowane urządzenia ochrony środowiska. Powstało 25 obiektów inżynierskich oraz węzeł drogowy Kalinowo.

Budowa kosztowała 484,3 mln zł.

To kolejny odcinek trasy Via Baltica otwarty w ostatnich miesiącach. Wcześniej – w sierpniu – do użytku trafiły odcinki Kolno – Stawiski i Stawiski – Szczuczyn. Jak podaje Ministerstwo Infrastruktury, do czasu zakończenia budowy dwóch odcinków S61 Szczuczyn – Ełk Południe i Ełk Południe – Wysokie ruch tranzytowy z węzła Raczki będzie kierowany tak jak dotychczas – drogą krajową nr 8 w kierunku Augustowa.

Droga ekspresowa S61 łączy się z trasą S8 Wrocław – Warszawa – Białystok, z którą wspólnie tworzą korytarz transportowy Via Baltica.

Budowa drogi S61 Szczuczyn – Budzisko na odcinku Szczuczyn – Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony