Partnerzy serwisu:

S7 koło Skarżyska zbliża się do półmetka

Elżbieta Pałys 26.04.2019

arrow
arrow
S7 koło Skarżyska zbliża się do półmetka
fot. GDDKiA Kielce
S7 koło Skarżyska zbliża się do półmetka
S7 koło Skarżyska zbliża się do półmetka
S7 koło Skarżyska zbliża się do półmetka
Ostatni, potrzebny do domknięcia ekspresowego ciągu w województwie świętokrzyskim, odcinek siódemki zbliża się do półmetka. Na blisko 8-kilometrowym odcinku pracuje ok. 300 osób i blisko 100 jednostek sprzętowych. Drogę wykonuje Budimex. Wykonawca chce udostępnić trasę przed terminem.
Chodzi o powstającą drogę ekspresową pomiędzy Skarżyskiem Kamienną a granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Ten odcinek na terenie ziemi świętokrzyskiej poszedł do realizacji najpóźniej – to ze względu na protesty ekologów. Inwestycja na każdym etapie była oprotestowywana. Ostatecznie, po zaproponowaniu przez inwestora dodatkowych zabezpieczeń, decyzje uprawomocniły się dopiero w 2018 roku. W ślad za tym ruszył przetarg budowlany.

W październiku 2018 r. kielecka GDDKiA podpisała umowę z Budimeksem.

Jak poinformowała rzeczniczka kieleckiego oddziału Małgorzata Pawelec-Buras, do tej pory na budowie tego odcinka wykonano blisko milion metrów sześciennych nasypów i około pół miliona metrów sześciennych wykopów.

– Aktualnie na blisko 8-kilometrowym odcinku pracuje około trzysta osób i około sto jednostek sprzętowych. Wykonywane są miedzy innymi roboty przy ustrojach nośnych mostów i wiaduktów oraz przy górnych warstwach nasypów – informuje Małgorzata Pawelec-Buras.

Obecnie zaawansowanie obiektów inżynierskich sięga 50 procent, a robót drogowych 40 procent. Ogólne zaawansowanie robót na inwestycji zbliża się do półmetka. Jak wynika z przekazanej informacji, wykonawca wykonał 200-metrowy odcinek próbny podbudowy i warstwy wiążącej nawierzchni, z którego pobrane zostały próbki do badań. Jeszcze w okresie wiosennym mają ruszyć pierwsze roboty bitumiczne.

W ramach inwestycji powstaje odcinek drogi ekspresowej o długości 7,6 km z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Pomiędzy jezdniami zostanie zachowana rezerwa o szerokości 12 m.

Na trasie będą dwa węzły: Skarżysko Kamienna Północ oraz Skarżysko Kamienna Zachód.

Budimex ma na ukończenie zadania czas jeszcze do maja przyszłego roku, ale wykonawca deklaruje, że przy dobrych warunkach pogodowych ciągiem głównym pojedziemy jeszcze w tym roku.

Realizowany kontrakt jest wart 260 mln zł. Za nadzór nad nim odpowiada BBC Best Building Consultans.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony