Partnerzy serwisu:

S7 Modlin – Czosnów. Otwarta droga do umowy z Budimeksem

ep. 01.05.2020

S7 Modlin – Czosnów. Otwarta droga do umowy z Budimeksem
fot. GDDKiA Warszawa
Wkrótce zostanie podpisana umowa na realizację pierwszego z trzech odcinków drogi ekspresowej S7 pod Warszawą. GDDKiA poinformowała o zakończonej pozytywnie kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
By dopełnić formalności pozostało jeszcze zapewnienie przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy. Po tym umowa będzie mogła zostać podpisana.
Najkorzystniejszą ofertę na budowę tego odcinka drogi złożył Budimex. Żaden z pozostałych wykonawców nie odwołał się od tego wyboru.

Zadaniem wybranego wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 9,7 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu. Trasa ekspresowa powstanie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 7.

W ramach inwestycji rozbudowane zostaną dwa istniejące węzły drogowe: Modlin i Błonie. Ponadto konstrukcja mostu na Wiśle w Zakroczymiu zostanie uzupełniona o chodnik (na nitce w kierunku Warszawy) i ścieżkę rowerową (na nitce w kierunku Gdańska). Wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

To pierwszy finalizowany odcinek spośród trzech szykowanych do realizacji pomiędzy Płońskiem i Czosnowem. Dwa pozostałe to: Siedlin – Załuski (o długości 12,9 km) oraz Załuski – Modlin (12 km) są na etapie analizy ofert. W przypadku pierwszego z nich (Siedlin – Załuski) najkorzystniejsza oferta nie została jeszcze wskazana. Najniższą cenę zaproponowało konsorcjum na czele z Todini Central Asia – jest warta 591,030 mln zł. Oprócz tej propozycji w budżecie zamawiającego zmieścił się jeszcze tylko propozycja firmy China Road and Bridge Corporation – 626,344 mln zł.

W przypadku odcinka trasy Załuski – Modlin jako najkorzystniejszą wskazano propozycję złożoną przez Mostostal Warszawa. To była szósta oferta pod względem ceny. GDDKiA poinformowała, że od tego rozstrzygnięcia złożone zostało odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony