Partnerzy serwisu:

S7: Od Radomia do granicy województw nową ekspresówką

Redakcja 12.07.2017

S7: Od Radomia do granicy województw nową ekspresówką
fot. GDDKiA
Od godziny dziesiątej kierowcy korzystają już z nowej drogi ekspresowej S7 na całym odcinku między Radomiem a granicą województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego. Do użytku oddany został 14 km fragment drogi dwujezdniowej między miejscowością Krogulcza Sucha, a węzłem Szydłowiec Centrum.   
Jadąc od strony Warszawy na nowy odcinek wjedziemy na rondzie w miejscowości Krogulcza. Wraz z odcinkiem pomiędzy węzłem Szydłowiec Południe a granicą województw kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie ekspresówki na odcinku o długości 22 m.

 
źródło: GDDKiA
Jak przypomina GDDKiA, pierwszy dwujezdniowy fragment drogi ekspresowej S7 o długości około 4,5 km od węzła Szydłowiec Południe do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego wybudowany w ramach inwestycji został udostępniony kierowcom w maju br. Natomiast od kwietnia br. kierowcy mieli do dyspozycji jedną jezdnię drogi ekspresowej na fragmencie o długości ponad 3 km od węzła Szydłowiec Centrum do węzła Szydłowiec Południe. – Od dnia 12 lipca na tym odcinku udostępnione zostaną dwie jezdnie drogi ekspresowej S7 z ograniczeniami wynikającymi z konieczności realizacji robót związanych ze wzmocnieniami skarp wykopów i nasypów. Wjazd na drogę ekspresową S7 możliwy będzie poprzez węzły Szydłowiec Północ i Szydłowiec Południe – podaje GDDKiA.

W związku z budową obwodnicy Radomia na sąsiednim odcinku drogi ekspresowej S7 i koniecznością kontynuacji prac przy budowie wiaduktu WD23 zamknięty będzie wjazd na starą drogę krajową nr 7 z ronda w miejscowości Krogulcza. Został wyznaczony objazd dla ruchu lokalnego.

Nowy odcinek S7 skróci czas podróży na trasie Warszawa – Kielce i poprawi bezpieczeństwo ruchu na tej trasie. W przeważającej części został wybudowany po nowym śladzie – od Radomia po wschodniej stronie istniejącej drogi krajowej nr 7 aż do Szydłowca. Dalej drogę wybudowano w śladzie drogi istniejącej.

Droga ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m każdy oraz 2,5-metrowe pasy awaryjne. Wzdłuż trasy głównej powstały drogi dojazdowe umożliwiające ruch lokalny.

Na trasie powstały trzy węzły: Szydłowiec Północ, Szydłowiec Centrum i Szydłowiec Południe. Wybudowano także ekrany akustyczne, system odwodnienia drogi, ok. 30 przejść dla zwierząt. Droga jest wygrodzona i obsadzona zielenią.

Wykonawca trasy wykonał ponad dwadzieścia obiektów mostowych, w tym 14 wiaduktów, 4 mosty i 2 kładki dla pieszych. W przyszłości powstaną 4 Miejsca Obsługi Podróżnych (będą to dwie pary MOP: w pobliżu miejscowości Orońsko i Wola Korzeniowa).

Roboty budowlane kosztowały 682,2 mln złotych. Drogę wykonał Dragados.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony