Partner serwisu

Są chętni, by nadzorować obwodnicę Wałcza

Elżbieta Pałys 14.04.2020

Są chętni, by nadzorować obwodnicę Wałcza
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie może wybierać firmę, która dopilnuje prac związanych z kontynuacją budowy obwodnicy Wałcza. Są oferty.
Wpłynęło w sumie 6 ofert. Spośród nich dwie mieszczą się w zaplanowanym budżecie.

Na realizację zadania inwestor zaplanował 1,488 mln zł. W tej kwocie zmieściły się dwie oferty – złożyły je firmy Biuro Inżynierskie Via Regia – 1,096 mln zł oraz konsorcjum Inco Consulting oraz MP Consulting z ceną 1,214 mln zł.

Pozostałe cztery oferty przekroczyły przewidziany budżet. Ich ceny zawierały się w przedziale od 1,687 do 2,367 mln zł.

Zadaniem firmy wybranej w tym przetargu będzie kompleksowego nadzoru nad budową obwodnicy Wałcza w ciągu drogi S10. Prace wykonawcze zostały w ty przypadku podzielone na kilka mniejszych zadań. Są to: roboty związane z dokończeniem trasy głównej, dokończenie obiektów mostowych w poprzek trasy głównej, wykonanie zbiorników i wykonanie dróg dojazdowych. To także przebudowa DK-22 wraz z drogami dojazdowymi, przebudowa DW-163 wraz z drogami dojazdowymi, a także budowa węzła Witankowo wraz z drogami dojazdowymi.

Wykonawca będzie także nadzorował realizację elementów BRD (w tym bariery, oznakowanie, ogrodzenia i system informacji pogodowej), prace związane z zagospodarowaniem terenów przyległych, nasadzeniem zieleni i wykonaniem kanału technologicznego. W tym ostatnim przypadku inwestor unieważnił niedawno postępowanie dotyczące wyboru wykonawcy – jedyna oferta nie zmieściła się w zaplanowanym budżecie.

Są już oferty na dokończenie prac na trasie głównej (najtańszy jest Porr), obiekty w poprzek trasy (najtańszy Budimex) oraz dokończenie węzła Witankowo, przebudowę DW-163 wraz z drogami dojazdowymi oraz przebudowę DK-22 wraz z drogami dojazdowymi – dla każdego zadania propozycję z najniższą ceną złożyła firma Pol-Dróg Drawsko Pomorskie.

Obwodnicę Wałcza trzeba dokończyć po rozwiązaniu umowy z firmą Energopol Szczecin.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony