Partner serwisu

Są chętni do budowy mostu na granicy ze Słowacją

ep. 21.10.2021

Są chętni do budowy mostu na granicy ze Słowacją
fot. Google Maps
Sześć firm jest gotowych wybudować most na granicy polsko-słowackiej w Chyżnem. Chodzi o obiekt w ciągu drogi krajowej nr 7.
Na realizację zamówienia GDDKiA przeznaczyła 4,388 mln zł. Najtańsza oferta mieści się w tej kwocie – jest warta 4 166 mln zł a złożyło ją konsorcjum firm Probudowa. W budżecie zaplanowanym przez GDDKiA mieszczą się także oferty Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego o wartości 4,181 mln zł oraz firmy Nowak-Mosty wyceniona na 4,223 mln zł. Najwyższą cenę zaproponowała firma Log-Bud – 4,773 mln zł.

Zadaniem wykonawcy ma być rozbiórka istniejącego mostu na polsko-słowackiej granicy w Chyżnem i budowa w jego miejsce nowego obiektu.

Obiekt, o którym mowa jest zlokalizowany na potoku Jeleśnia. Łączy Chyżne ze słowacką Trsteną. Po polskiej stronie prowadzi do niego droga krajowa nr 7.

Wraz z budową nowego mostu przebudowane mają być dojazdy w bezpośrednim sąsiedztwie mostu. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i kanał technologiczny.

Dzięki tej inwestycji kierowcy w ciągu międzynarodowej trasy zyskają możliwość przejazdu obiektem o lepszych parametrach wytrzymałościowych. Jednocześnie piesi zyskają dodatkowy chodnik. GDDKiA liczy, że nowy obiekt będzie gotowy w listopadzie 2022 roku.

Przypomnijmy, w planach jest także rozbudowa drogi krajowej nr 7 prowadzącej do granicy w Chyżnem. Droga ma zyskać parametry odpowiadającej klasie S. Obecnie trwają prace nad studium korytarzowym.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony