Partnerzy serwisu:

Są odwołania w przetargu na przekop Mierzei

Elżbieta Pałys 02.09.2019

Są odwołania w przetargu na przekop Mierzei
fot. RI
Trzy firmy złożyły odwołania od wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na pierwszy etap prac związanych z przekopem Mierzei Wiślanej. Sprawą będzie się musiała zająć Krajowa Izba Odwoławcza.
19 sierpnia Urząd Morski w Gdyni dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na prace związane z planowaną budową kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Wskazano konsorcjum N.V Besix, NDI S.A. I NDI Sp. z o.o., które złożyło najtańszą ofertę wartą 922,270 mln zł. Jak poinformował inwestor, od tej decyzji odwołały się trzy podmioty.

Teraz sprawa trafi do Krajowej Izby Odwoławczej. Jeśli wybór wykonawcy zostałby unieważniony, podpisanie kontraktu oddali się w czasie.

W ogłoszonym pod koniec 2018 r. przetargu, który dotyczy pierwszego etapu prac budowlanych wpłynęło 7 ofert. Wszystkie przekroczyły założony budżet – do najtańszej brakowało 274,434 mln zł (zamawiający przeznaczył na to zadanie 718,094 mln zł. Ofertę nieprzekraczającą miliarda złotych złożył jeszcze Budimex, który zaproponował wykonanie zadania za 992,528 mln zł.

Najdroższa oferta jest warta 1,448 mld zł.

W ramach tej części prac wykonane mają być m.in.: port osłonowy od strony Zatoki Gdańskiej, kanał żeglugowy ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego, oznakowanie nawigacyjne, budynki techniczne, parkingi, punkt widokowy, nowy układ drogowy (w tym dwa ruchome stalowe mosty) oraz sztuczna wyspa na Zalewie Wiślanym.

Żeby zrealizować wszystkie prace potrzebne będą jeszcze dwa przetargi: na obudowę brzegów i roboty czerpalne oraz wykonanie robót pogłębiarskich na Zalewie Wiślanym.
Planowany kanał żeglugowy ma mieć 1,3 km długości i 5 metrów głębokości. Ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o parametrach morskich, tj. zanurzeniu do 4 m, długości 100 m i szerokości 20 m. Przekop, według planu, ma być wykonany do 2022 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony