Partner serwisu

Są oferty dotyczące ekspresówek w woj. łódzkim

Red./inf. pras. 12.05.2021

Są oferty dotyczące ekspresówek w woj. łódzkim
Fot. Google Maps
Trzeba zaktualizować studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S12 od Piotrkowa Trybunalskiego do Opoczna (granica woj. łódzkiego i mazowieckiego) oraz dla drogi ekspresowej S74 na odcinku Sulejów – granica woj. łódzkiego i świętokrzyskiego. GDDKiA ma już oferty.
Zgłosiło się 5 firm, a rozpiętość cenowa jest spora – ceny wahają się od 5,7 do ponad 21 mln zł.

Najtaniej zadanie wyceniły Mosty Katowice – 5,788 mln zł przy budżecie zamawiającego 8,1 mln zł. Kolejne oferty to: konsorcjum firm Egis Poland i HPC Polgeol – 6,782 mln zł, Multiconsult Polska – 18,312 mln zł, konsorcjum firm: MPRB, Mosty Kraków i MP Infra – 19,926 mln zł. Najdroższa jest oferta firmy Schuessler-Plan Inżynierzy – 21,087 mln zł.


Budowa obu dróg ekspresowych objętych jedną decyzją środowiskową pozwoli na szybkie i bezpiecznie skomunikowanie centrum Polski z woj. lubelskim i podkarpackim – wyjaśnia GDDKiA.

Droga ekspresowa S12 ma łączyć się na południe od Piotrkowa Trybunalskiego z autostradą A1 i biec przez Sulejów oraz Opoczno w kierunku Radomia. Z kolei droga S74 połączy się z S12 w sąsiedztwie Opoczna i poprowadzi przez Kielecczyznę do woj. podkarpackiego.

Łączna długość S12 i S74 na terenie woj. łódzkiego będzie wynosiła ok. 85 km.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony