Partnerzy serwisu:

Są oferty dotyczące obwodnicy Wyrzyska

Elżbieta Pałys 15.07.2021

Są oferty dotyczące obwodnicy Wyrzyska
fot. Google Maps
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje dobudować drugą jezdnię na obwodnicy Wyrzyska w ciągu drogi krajowej S10. Właśnie otrzymała oferty w przetargu na dokumentację dla tego zadania.
Zgłosiło się czterech wykonawców. Są to (w kolejności od najtańszej): Biuro Projektów Trasa – 990,3 tys. zł, konsorcjum na czele z firmą TPF – 1,228 mln zł, Schuessler Plan Inżynierzy – 1,779 mln zł oraz Multiconsult Polska – 3,433 mln zł.

Inwestor szykował budżet na poziomie 948,865 tys. zł.

W ramach przetargu do wykonania jest koncepcja programowa wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) i dokumentacją geologiczno-inżynierską.

Prawie 8-kilometrowa obwodnica Wyrzyska została udostępniona pod koniec 2009 roku. Na odcinku między węzłami Łobżenica i Wyrzysk droga jest jednojezdniowa. Teraz ma zyskać drugą jezdnię.

Odcinek drogi ekspresowej S10 objęty przebudową rozpoczyna się przed węzłem Łobżenica, w miejscu łączenia się wariantów przebiegu S10 Piła – Wyrzysk z istniejącą obwodnicą Wyrzyska. Koniec planowanego do przebudowy odcinka to połączenie z istniejącym, dwujezdniowym przekrojem drogi w rejonie węzła Wyrzysk.

Inwestycja ma być skoordynowana z początkiem odcinka drogi ekspresowej S10 od Wyrzyska do Bydgoszczy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony