Partnerzy serwisu:

Są oferty na część prac związanych z S5 Poznań – Wronczyn

Elżbieta Pałys 07.08.2019

Są oferty na część prac związanych z S5 Poznań – Wronczyn
fot. GDDKiA
Dziś otwarte zostały oferty w dwóch przetargach dotyczących drogi ekspresowej S5 między Poznaniem a Wronczynem. W obu ofertę z najniższą ceną złożyła firma Colas Polska.
Odcinek ekspresówki, który zaczyna się na węźle autostrady A2 a kończy w pobliżu miejscowości Wronczyn budowała firma Toto Construzioni Generali. Tuż przed finałem i kilka miesięcy po udostępnieniu kierowcom jednej jezdni, firma zeszła z budowy.

Drogę muszą skończyć inni wykonawcy. GDDKiA zorganizowała już dokończenie zasadniczych robót na prawej jezdni. Ogłosiła także, a następnie unieważniła z powodu niedomknięcia budżetu, przetarg na dokończenie prac na jezdni lewej – chodzi o te roboty, które mają być realizowane po przełożeniu ruchu na druga jezdnię. Dziś otworzyła oferty w dwóch kolejnych przetargach związanych z tą inwestycją.

Pierwszy dotyczy dokończenia budowy drogi zbiorczej nr 1 i węzła Konarzewo. Budżet tego zadania to 3,138 mln zł. Oferta z najniższą ceną to 3,194 mln zł, a złożyła ją firma Colas Polska.

Pozostałe propozycje złożyli: Strabag – 3,986 mln zł, MBS Budownictwo – 3,996 mln zł i Budimex – 6,681 mln zł.

Drugi przetarg, w którym dziś otwarto koperty jest związany z wykonaniem robót niezbędnych dla połączenia S5 Poznań – Wronczyn z sąsiednim odcinkiem – Wronczyn – Kościan.

W tym przypadku zaplanowano budżet w kwocie 5,041 mln zł. Zmieściła się z nim oferta z najniższą ceną złożona przez Colas Polska. Firma wyceniła swoją propozycję na 4,234 mln zł. Oferty złożyli także Strabag – 5,989 mln zł i Budimex – 6,318 mln zł.

GDDKiA chce by dwiema jezdniami na tym odcinku kierowcy mogli jeździć jeszcze w tym roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony