Partnerzy serwisu:

Są oferty na dokumentację dla S74 Opatów – Nisko

Elżbieta Pałys 03.12.2018

Są oferty na dokumentację dla S74 Opatów – Nisko
Fot. Google Maps
Siedem ofert otrzymała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie na opracowanie studium ekonomiczno-techniczno –środowiskowego dla drogi ekspresowej S74 między Opatowem i Niskiem. Dwie mieszczą się w budżecie zamawiającego.
GDDKiA przewidziała na realizację zadania 9,225 mln zł. W tej kwocie zmieściły się oferty Schuessler – Plan Inżynierzy z ceną 6,383 mln zł oraz Ivia 6,396 mln zł. Pozostałe oferty wahają się w przedziale od 10,272 mln zł do 15,842 mln zł. Najdroższą ofertę złożyło konsorcjum MPRB oraz MP Mosty.


Wyświetl większą mapę
Odcinek S74, o którym mowa ma powstać na styku województw świętokrzyskiego i podkarpackiego. Będzie przedłużeniem trasy, dla której przetargi na dokumentację (w stadium koncepcji programowej) prowadzi GDDKiA w Kielcach. Mowa o fragmentach: Przełom/Minów – Kielce (S7 węzeł Kielce Zachód), Cedzyna – Łagów wraz z obwodnicą Łagowa oraz Łagów – Jałowęsy, dla których oferty zostały otwarte w ubiegłym tygodniu.

STEŚ dla S74 Opatów – Nisko ma powstać w ciągu 15 miesięcy od podpisania umowy. Wykonawca będzie wybrany z uwzględnieniem kryteriów: cena (60%), doświadczenie głównego projektanta drogowego (20%) oraz doświadczenie głównego projektanta mostowego (20%).

Trasa między Opatowem i Niskiem liczy ok. 70 km. Ma powstać jako droga dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i rezerwą pod trzeci pas. Droga włączy się do projektowanej drogi ekspresowej S19 w Nisku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony