Partner serwisu

Są oferty na koncepcję DK-73

ep. 26.09.2022

Są oferty na koncepcję DK-73
fot. GDDKiA
Ponad 4,7 mln zł jest warta najtańsza oferta na opracowanie koncepcji programowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 73 od końca obwodnicy Pilzna do Brzostka. W budżecie inwestora mieszczą się trzy spośród siedmiu ofert.
Przetarg, w którym otwarto oferty, dotyczy odcinka drogi o długości 9,3 km. GDDKiA przygotowała na realizację tego zadania 5,915 mln zł. To wystarczy, by (bez zwiększani budżetu) wybierać spośród trzech ofert. Złożyły je firmy: MPRB – 4,7 mln zł, Transprojekt Gdański – 5,584 mln zł oraz Pracownia Inżynierska Klotoida – 5,618 mln zł 640 zł.

Pozostałe oferty to: Mosty Katowice – 6,719 mln zł, Promost Consulting – 7,705 mln zł, Europrojekt Gdańsk – 10,690 mln zł oraz Multiconsult – 12,116 mln zł.

Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie opracowanie koncepcji programowej z pełnym rozpoznaniem geologicznym dla rozbudowy drogi krajowej nr 73 między Pilznem a Brzostkiem. Na podstawie tej dokumentacji wybrane zostaną docelowe rozwiązania projektowe dla tej inwestycji, a także określony zostanie zakres rzeczowy i finansowy.

Na wykonanie zadania założono 17 miesięcy. Potem ogłoszony ma być przetarg w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Inwestycja ma być realizowana w istniejącym śladzie drogi krajowej nr 73. Droga zostanie dostosowana do parametrów klasy GP oraz nośności 11,5 t na oś. Do przebudowy jest 11 skrzyżowań, trzy obiekty mostowe i 15 przepustów (droga przecina m.in. rzekę Słotówka w m. Bielowy, Wisłokę w m. Jaworze Górne oraz rzekę Kamienica w m. Kamienica Dolna).

Zabezpieczone zostaną trzy osuwiska oraz wybudowane ciągi pieszo-rowerowe – w sumie ponad 12 km.

Droga przebiega miejscami przez tereny o gęstej zabudowie. Żeby uniknąć wyburzeń związanych z inwestycją drogową na odcinku o długości 6 km zaplanowano pas wielofunkcyjny. Ma on pozwolić użytkownikom drogi na bezkolizyjne wykonywanie skrętów w lewo. Tam gdzie pozwolą na to warunki wykonane zostaną dodatkowe jezdnie o łącznej długości 4,5 km.

Droga nr 73 jest ważnym szlakiem komunikacyjnym w woj. podkarpackim. Prowadzi ruch na kierunku północ – południe. Łączy autostradę A4 w okolicach Tarnowa przez Pilzno z Jasłem, a dalej przez DK-28 i DK-84 z polsko-ukraińskim przejściem granicznym w Krościenku. W ciągu tej trasy budowane będą także obwodnice Pilzna, Jasła i Brzostka. Zaplanowano je w ramach Programu budowy 100 obwodnic.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony