Partnerzy serwisu:

Są oferty na poprawę skrzyżowania przy Zakopiance

ep. 04.05.2020

Są oferty na poprawę skrzyżowania przy Zakopiance
fot. Google Maps
Sześć firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji projektowej dotyczącej poprawy bezpieczeństwa na włączeniu drogi powiatowej, która od strony miejscowości Krzyszkowice włącza się do krajowej siódemki Kraków – Zakopane.
Tylko jedna oferta przekroczyła budżet zamawiającego.

Mowa o poprawie bezpieczeństwa w rejonie połączenia drogi powiatowej i gminnej w miejscowości Krzyszkowice z drogą krajową nr 7. Obecnie mieszkańcy miejscowości położonej w pobliży Myślenic, żeby włączyć się do ruchu na drodze Kraków – Zakopane są skazani na konieczność wbijania się w niewielkie luki na ruchliwej trasie. Skrzyżowanie z Zakopianką jest miejscem, gdzie obecnie mieszkańcy nie czują się bezpieczni. Zimą na Zakopiance odbył się nawet protest, który miał zwrócić uwagę na problem. Krakowska GDDKiA obiecała wówczas, że przygotuje odpowiednie inwestycje.

Pod koniec marca ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji związanej z poprawą bezpieczeństwa. Wpłynęło sześć ofert. Najtańszą propozycje złożyła Sweco Engineering – 596,4 tys. zł. Ta oferta jest na poziomie poniżej 35 proc. budżetu zamawiającego – GDDKiA przygotowała na realizację zadania 1,725 mln zł.

Pozostałe propozycje złożyli: Safege – 908,9 tys. zł, Promost Wisła – 966,7 tys. zł, Ivia – 107 mln zł, konsorcjum na czele z firmą – MPRB 1,554 mln zł oraz Mosty Katowice – 1,896 mln zł. Ta ostatnia oferta jako jedyna przekroczyła budżet GDDKiA.

W ramach zamówienia ma powstać kompleksowa dokumentacja, w tym opracowania geodezyjno-kartograficzne, geologiczne i geotechniczne, projekt budowlany i dokumentacja niezbędna do uzyskania decyzji zrid oraz uzyskanie tej decyzji.

W miejscu przecięcia drogi krajowej z lokalną powstać ma dwupoziomowy układ drogowy. Wybudowane mają być pasy włączenia i wyłączenia oraz obiekt inżynierski umożliwiający bezkolizyjne przeprowadzenie ruchu samochodowego i pieszego na drugą stronę drogi krajowej na 7.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony