Partnerzy serwisu:

Są oferty na prace przy jezdni S5 Poznań – Wronczyn

Elżbieta Pałys 09.07.2020

Są oferty na prace przy jezdni S5 Poznań – Wronczyn
fot. GDDKiA
Nieco ponad 6,3 mln zł – zgodnie z najtańszą ofertą – mogą kosztować prace, które pozostały do wykonania między ogrodzeniem a jezdnią drogi S5 Poznań – Wronczyn. Poznańska GDDKiA ma oferty w przetargu.
Wpłynęło 6 ofert, z czego jedna bez załączonej treści. Tylko jedna propozycja zmieściła siew zaplanowanym budżecie. To wyceniona na 6,353 mln zł oferta firmy Transpol Lider z Inowrocławia. Budżet GDDKiA zaplanowany był na 6,818 mln zł.

Pozostałe propozycje znacznie przekroczyły tę kwotę. Zawierały się w przedziale od 8,177 mln z (Budimex) do 11,868 mln zł (Colas Polska).

W ramach przetargu trzeba dokończyć roboty między ogrodzeniem a krawędzią jezdni S5 na odcinku między węzłem na A2 w Poznaniu a Wronczynem. Chodzi m.in. o przebudowę urządzeń drenarskich, dokończenie budowy zbiorników retencyjno-infiltracyjnych, wykonanie profilowania skarp, humusowania, a także o obsianie trawą i rozbiórkę dróg technologicznych.

Zamawiający oczekiwał wykonania prac w ciągu 180 dni, ale wszyscy wykonawcy zadeklarowali skrócenie terminu o 30 dni.

Odcinkiem drogi S5 Poznań – Wronczyn kierowcy jeżdżą od grudnia ubiegłego roku. Pierwotnie trasa była wykonywana przez konsorcjum na czele z Toto Construzioni Generali. Firma nie ukończyła zadania, kontrakt został rozwiązany, a pozostały zakres prac GDDKiA podzieliła na mniejsze zakresy, zaczynając od prac, które pozwoliły na wprowadzenie ruchu na obu jedniach ekspresowej piątki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony