Partner serwisu

Są oferty na prace przygotowawcze dla Drogi Czerwonej

ep. 25.07.2022

Są oferty na prace przygotowawcze dla Drogi Czerwonej
Fot. Google Maps
Od niespełna 8 do przeszło 18 mln zł wahają się oferty na prace przygotowawcze dla tzw. Drogi Czerwonej w Gdyni. Oferty złożyło 9 podmiotów. Wszystkie oczekują wyższego wynagrodzenia niż szacował inwestor.
Chodzi o prace przygotowawcze dla trasy, która połączy Obwodnicę Trójmiasta z portem w Gdyni.

GDDKiA Gdańsk, która prowadzi przetarg oczekuje wykonania dokumentacji przygotowawczej w podziale na trzy odcinki: węzeł Gdynia Chylonia – węzeł Kwiatkowskiego II, węzeł Kwiatkowskiego II – węzeł Ofiar Grudnia ’70 oraz węzeł Ofiar Grudnia ’70 – węzeł Terminal Promowy.

W przypadku pierwszego odcinka trzeba opracować koncepcję programową oraz wykonać badania geologiczne, a dla dwóch pozostałych studium komunikacyjne.

GDDKiA oszacowała koszt prac na 6,780 mln zł. To mniej niż oczekuje najtańszy wykonawca – Mosty Katowice wyceniły prace na 7,999 mln zł. Kolejna oferta jest droższa o kolejne pół miliona złotych – Databout wycenia prace na 8,413 mln zł, a do trzeciej w kolejności trzeba by było dopłacić blisko 4,5 mln zł w stosunku do kosztorysu – to Transprojekt Gdański oczekuje 11,143 mln zł.

Zamawiane w ramach tego przetargu prace powinny się zakończyć złożeniem wniosku o wydanie decyzji środowiskowej.

Droga Czerwona ma być poprowadzona od Portu Gdynia do węzła Gdynia Chylonia w miejscu skrzyżowania ul. Morskiej z Obwodnicą Trójmiasta. Będzie budowana jako dwujezdniowa, o klasie technicznej GP. W jej ciągu planowanych jest 5 węzłów. Nie zabraknie infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, w tym kładek i tuneli.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony